Trwa ładowanie...

Krzysztof Jurgiel pewny swego ws. immunitetu

Wniosek o uchylenie mi immunitetu poselskiego jest nieuzasadniony - stwierdził minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Dodał, że klub Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o głosowaniu przeciw wnioskowi. Sprawa dotyczy pozwu, który przeciwko ministrowi złożył były szef stadniny koni w Janowie Podlaskim Marek Trela.

Share
Krzysztof Jurgiel pewny swego ws. immunitetu
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Agata Grzybowska
d3p98ew

Chodzi o wypowiedź Jurgiela z 13 kwietnia 2016 roku na temat powodów odwołania szefów stadnin w Janowie i Michałowie, która padła podczas prac komisji sejmowej. - Za złodziejstwo zwolniłem, nie za niefachowość - tak Jurgiel mówił wtedy o powodach zwolnienia kierownictwa stadniny koni w Janowie Podlaskim.

- Nie odnosiłem się w swoim wystąpieniu na komisji do niego jako człowieka, jako obywatela, tylko określałem zjawisko, które występowało w stadninie koni w Janowie, jako złodziejstwo - podkreślił w TVP Info szef resortu rolnictwa.

Dodał, że trwa w tej sprawie postępowanie prokuratorskie. - Do końca marca ma być ekspertyza specjalistyczna w zakresie strat, jakie poniosła stadnina koni i myślę, że zostanie sprawa wyjaśniona - mówił.

Zapytany, jakiego rozwiązania się spodziewa ws. immunitetu, odpowiedział, że wszystko pozostaje w rękach posłów. - Klub podjął decyzję, że będzie głosował przeciw odebraniu. A jak inne kluby - to zobaczymy. Zresztą to jest też ciekawe, będzie taki sondaż dotyczący do tego, czy działania niewłaściwe powinny być w ten sposób oceniane - dodał Jurgiel.

d3p98ew

Podziel się opinią

Share
d3p98ew
d3p98ew
Więcej tematów