Trwa ładowanie...

Krzysztof Czabański: osiem ofert w konkursie na prezesa Polskiego Radia

Do Rady Mediów Narodowych wpłynęło jak na razie 8 ofert w konkursie na nowego prezesa Polskiego Radia. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić do połowy lutego.

Share
Krzysztof Czabański: osiem ofert w konkursie na prezesa Polskiego Radia
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d2bp3h4

O liczbie złożonych ofert kandydatów, poinformował przewodniczący Rady Krzysztof Czabański, zastrzegając jednocześnie, że kolejne zgłoszenia mogą jednak nadejść jeszcze za pośrednictwem poczty. Termin składania dokumentów upłynął 31 grudnia, ale zgodnie z regulaminem decyduje data stempla pocztowego.

- Na przełomie stycznia i lutego powinniśmy zakończyć procedury konkursowe, a rozstrzygnięcie powinno nastąpić do połowy lutego - zapowiedział Czabański.

d2bp3h4

Kto stara się o fotel szefa publicznej radiofonii? Start w konkursie zapowiedziała prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk, która kieruje spółką od roku. Według informacji press.pl o to stanowisko ubiega się także Jacek Sobala, dyrektor TVP 3 Warszawa, który wcześniej kierował też Trójką, Jedynką i Radiem Bis. Swoją kandydaturę potwierdzał także Tomasz Wybranowski, który na początku roku 2016 przez miesiąc był dyrektorem Polskiego Radia dla Zagranicy.

Konkurs na nowego szefa Polskiego Radia będzie przebiegał w trzech etapach, podobnie jak wcześniejszy konkurs na szefa TVP. Pierwszym etap to ocena formalna nadesłanych zgłoszeń, później analiza merytoryczna i na zakończenie rozmowa z kandydatami.

oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d2bp3h4

Podziel się opinią

Share
d2bp3h4
d2bp3h4
Więcej tematów