Trwa ładowanie...

Krzyszkowice. Mieszkańcy planują blokadę zakopianki

Organizatorzy strajku zapowiadają, że zablokują drogę w sobotę rano. Mieszkańcy Krzyszkowic (woj. małopolskie) domagają się przebudowy skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową na bezkolizyjne.

Krzyszkowice. Mieszkańcy planują blokadę zakopiankiŹródło: East News
d49kxsd

Jak donosi "Dziennik Polski", powstała już wstępna koncepcja tunelu, jednak aby mógł powstać musi zostać zatwierdzony program inwestycyjny. Inicjatorzy protestu domagają się jego podpisania przez lokalne władze. Kolejnym postulatem organizatorów jest przedstawienie harmonogramu prac z maksymalnym terminem do końca 2023 roku i podpisanie trójstronnego porozumienia (między GDDKiA, powiatem myślenickim i gminą Myślenice).

- Jesteśmy o krok od skierowania tego projektu do procesu inwestycyjnego. Mam nadzieję, że nerwowe ruchy nie odsuną tej decyzji w czasie - mówił w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic. Apelował również, by protest nie przybrał formy mocno ingerującej w ruch samochodowy.

Organizatorzy protestu wybrali jego datę nieprzypadkowo, gdyż w sobotę można spodziewać się szczególnie dużego ruchu na zakopiance. Przyszły weekend to bowiem czas początku ferii zimowych w Małopolsce oraz zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zobacz też: Abp Jędraszewski ze wsparciem Episkopatu. Komentarz Krzysztofa Śmiszka

Inicjatorzy podkreślają, że krok w tył już uczynili rezygnując na razie z kolejnych wyjść na pasy w lutym i marcu. Dodają również, że skrócą protest, jeśli przynajmniej część ich postulatów zostanie zrealizowana.

Na wypadek utrudnień i dużych korków policja będzie kierowała podróżnych na objazdy przez drogę krajową nr 52 i drogi wojewódzie nr 956 i 955 (przez Głogoczów, Krzywaczkę, Biertowice i Jawornik).

Źródło: "Dziennik Polski"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49kxsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49kxsd
Więcej tematów