Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz pisała o śmieciu na szyi. Bohater zdjęcia odpowiada posłance PiS

"Pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie mnie obrazić, (…) ale obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję i pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu" – komentuje założyciel Amnesty International w Polsce Bogusław Stanisławski.

Krystyna Pawłowicz pisała o śmieciu na szyi. Bohater zdjęcia odpowiada posłance PiSŹródło: PAP
dkr2d9v

"Co oni z tego starszego człowieka zrobili? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu, to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi, by publicznie poniżał sam swą godność... Pewnie robi to za jakieś marne grosze.. Łobuzy!" – napisała na początku tygodnia na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Tym "starszym człowiekiem" jest pierwszy szef Amnesty International w Polsce Bogusław Stanisławski. Jak wyjaśnia, zdjęcie zostało zrobione naprzeciwko pochodu narodowców z biało-czerwonymi flagami, falangami oraz symbolami włoskiej faszystowskiej Forza Nuova. Bogusław Stanisławski tego dnia miał przewieszony przez szyję niewielki plakat z napisem "Konstytucja" oraz order Polonia Restituta.

Bogusław Stanisławski tłumaczy, że przez kilka dni był poza domem i dopiero teraz reaguje na "zamieszanie w sieci". "Kto szukałby definicji na określenie szczytu podłości, odsyłam do haniebnego komentarza pod moim zdjęciem, skreślonego na Twitterze, autorstwa p. Krystyny Pawłowicz" – stwierdza założyciel Amnesty International w Polsce.

dkr2d9v

Dodaje, że "pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie go obrazić". Za to daje świadectwo o Krystynie Pawłowicz, która "obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję, pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu, bowiem zelżone odznaczenie nosi nazwę 'Polonia Restituta'".

Bogusław Stanisławski zaznacza, że nie adresuje swojego komentarza w tej sprawie do Krystyny Pawłowicz, bo "jakakolwiek interakcja wydaje się odrażająca". Jednocześnie zauważa, że komentarz posłanki PiS "nobilituje poprzez znalezienie się w gronie wspaniałych osób, które pozostaną na zawsze zapisane złotymi literami w polskiej historii, a których godność zdążyła swoimi słowami znacznie wcześniej podeptać".

Zobacz także: Afera KNF. Michał Kamiński surowo o Prawie i Sprawiedliwości

W dalszej części komentarza na skwerwolnosci.eu Bogusław Stanisławski podziękował wszystkim, którzy wyrazili swoje wsparcie. Na tej liście, poza przyjaciółmi, znalazł się Jerzy Owsiak, który zareagował na wpis Krystyny Pawłowicz. Na liście jest też mecenas Jackowi Dubois, który zadeklarował pomoc prawną. Bogusław Stanisławski wymienił też rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara oraz obecną szefową Amnesty International w Polsce Draginja Nadażdin.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dkr2d9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkr2d9v
Więcej tematów