WP

Krystyna Pawłowicz: o 11 listopada, nienormalności i hańbie

Krystyna Pawłowicz o 11 listopada i Marszu Niepodległości. Nawiązuje do słów lidera opozycji Grzegorza Schetyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz: o 11 listopada, nienormalności i hańbie
Krystyna Pawłowicz: o 11 listopada, nienormalności i hańbie (East News)
WP

Krystyna Pawłowicz - Marsz Niepodległości

Wczoraj na temat obchodów Święta Niepodległości 11 listopada wypowiedział się Grzegorz Schetyna, Marsz Niepodległości określił mianem „marszu wstydu i hańby”. Wiadomo, że został spytany o negocjacje pomiędzy prezydentem, a organizatorami Marszu Niepodległości, które były prowadzone w sprawie uroczystości 11 listopada. W odpowiedzi stwierdził, że nie tak powinno wyglądać uroczyste obchodzenie tak ważnej dla Polaków rocznicy. Do jego słów postanowiła odnieść się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz o 11 listopada

WP

Posłanka PiS w swoim wpisie na twitterze wyraziła jawną krytykę słów Grzegorza Schetyny. Zaznaczyła, że Marsz Niepodległości organizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, odbędzie się z udziałem: „weteranów, harcerzy, prezydenta, setek tysięcy Polaków dumnych z odrodzenia swej Ojczyzny”. Następnie wspomniała o użytym przez Schetyna określeniu „marszcz hańby” i ironizując zasugerowała, że… definicję polskości dla opozycji stanowi „nienormalność i hańba”.

Święto Niepodległości – będzie kompromis?

Według informacji podanych przez wiceprezesa Ruchu Narodowego, Krzysztofa Bosaka, rząd zmienił już negocjatorów. Obecnie trwają rozmowy w sprawie wypracowania kompromisu odnośnie wspólnych obchodów 11 listopada. Zdaniem Bosaka wypracowanie porozumienia jest bardzo możliwe, zapowiedział jednak, że nie zamierza iść obok polityków PiS, ale zwykłych uczestników wydarzenia.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP