Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz nie odpuszcza Dudzie. "Co prezydent robi?"

Protest opiekunów niepełnosprawnych budzi duże emocje, również u ekscentrycznej posłanki PiS. Krystyna Pawłowicz podkreśla, że rozwiązania, które zaproponował dziś protestującym w Sejmie prezydent Duda, są już wdrażane przez rząd.

Share
Krystyna Pawłowicz nie odpuszcza Dudzie. "Co prezydent robi?"
Źródło: newspix.pl
d2abynn

Protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie trwa od trzech dni. W piątek z protestującymi spotkał się prezydent Andrzej Duda. Podczas rozmów ze zgromadzonymi na sejmowym korytarzu rodzicami i niepełnosprawnymi zadeklarował, że pomoże w poprawieniu ich trudnej sytuacji.

- Zrobimy tak: rozmawiam z panią minister Rafalską, z panem premierem. Przygotujemy projekt ustawy. Te postulaty będą zrealizowane - obiecał.

Powyższa wypowiedź prezydenta nie spodobała się Krystynie Pawłowicz. Posłanka przypomniała, że Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska już spotkała się z protestującymi i poinformowała, że w poniedziałek zostaną przedstawione szczegóły programu Dostępność Plus, który będzie dotyczył m.in. niepełnosprawnych oraz seniorów.

Zobacz także: Protest w Sejmie. Uczestnicy pełni nadziei po spotkaniu z prezydentem

- Wczoraj Rafalska do opiekunów niepełnosprawnych : w poniedziałek szczegóły programu Dostępność Plus, do końca września strategia działań dla osób niepełnosprawnych. W Sejmie są ustawy. Dziś Prezydent Andrzej Duda do tych opiekunów: ja rozmawiam z minister Rafalską, porozmawiam z premierem, przygotujemy ustawy. Co prezydent Duda robi? - pytała na Twitterze.

Protestujący w Sejmie domagają się zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Opiekunowie apelują również o stopniowe podwyższanie tej kwoty do wartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2abynn

Podziel się opinią

Share
d2abynn
d2abynn
Więcej tematów