Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz należała do komunistycznej młodzieżówki. Posłanka PiS wstąpiła do niej jeszcze podczas studiów

Krystyna Pawłowicz w trakcie studiów była członkinią Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Posłanka PiS sprawowała funkcję sekretarza Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego UW.

Share
Krystyna Pawłowicz należała do komunistycznej młodzieżówki. Posłanka PiS wstąpiła do niej jeszcze podczas studiówŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dp350e6

Krystyna Pawłowicz należała do komunistycznej młodzieżówki

Według informacji podanych przez Fakt, podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim, Krystyna Pawłowicz była członkinią Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Należy zaznaczyć, że chociaż członkostwo w ugrupowaniu było często fikcyjne, a formalnie do SZSP należało wielu studentów, posłanka PiS sprawowała tam ważniejsze stanowisko. Pawłowicz pełniła bowiem funkcję sekretarza Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego UW. Ponadto, chociaż po zakończeniu studiów, mimo że pracowała już jako aplikant w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie, wciąż nie opuściła SZSP, nadal udzielając się organizacji.

Posłanka PiS sekretarzem Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego UW

Na swoim profilu na facebooku, Zbigniew Nowak zamieścił wpis dotyczący przynależności działalności Krystyny Pawłowicz podczas studiów. Zamieścił również skany legitymacji studenckiej posłanki PiS. Wspomniał również o działalności ojca Pawłowicz w tamtych latach.

Sprawę bardzo szybko skomentowała posłanka za pośrednictwem swojego konta na twitterze. Zaznaczyła, że jej członkostwo w ZSP/SZSP ustało z końcem studiów, a większość studentów nie kojarzyła przynależności do stowarzyszenia z działalnością polityczną.

dp350e6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp350e6
Więcej tematów