Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz mocno o WOŚP: "Nie popieram"

Polityk PiS Krystyna Pawłowicz jest w stałym konflikcie z liderem WOŚP Jerzym Owsiakiem. - Nie popieram finansowania celów "niemedycznych". Wspieram Caritas. (...) Pan Owsiak odmówił okazania w sądzie swych ksiąg i rozliczeń finansowych – napisała w niedzielę na Twitterze Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz mocno o WOŚP: "Nie popieram"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d16z92y
d16z92y

Spór Pawłowicz vs. Owsiak od pewnego czasu trwa nie tylko w sieci, ale również w sądzie. Zdaniem polityk PiS, lider WOŚP ma związek z założeniem w 2014 roku internetowego profilu "Ruch Wypier... Krystyny Pawłowicz w Kosmos".

W listopadzie sąd przychylił się do wniosku Pawłowicz i nakazał Owsiakowi publiczne przeproszenie posłanki PiS.

Wcześniej (w październiku), Owsiak przegrał z Pawłowicz inny proces cywilny. Warszawski sąd uznał, że organizator WOŚP musi przeprosić posłankę za słowa "niech pani spróbuje seksu" oraz zapłacić 10 tys. zadośćuczynienia.

"Odmówił okazania ksiąg"

W niedzielę w całej Polsce odbywa się szereg wydarzeń związanych z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głos w tej sprawie Krystyna Pawłowicz zabrała na Twitterze.

d16z92y

"Nie popieram finansowania celów 'niemedycznych'. Wspieram Caritas. (...) Pan Owsiak odmówił okazania w sądzie swych ksiąg i rozliczeń finansowych" – skomentowała.

"Wszystko jasno wyłożył i wykłada na bieżąco pan Piotr Wielgucki. Proszę czytać jego tweety i artykuły oparte na źródłach, w tym dokumentach, publikowanych na jego blogu. O odmowie stosowania się do sądowych poleceń, też" – dodała prof. Pawłowicz, odnosząc się w ten sposób z kolei do konfliktu między blogerem (znanym jako Matka Kurka), a założycielem WOŚP.

"Łóżeczkiem z dzieckiem nie można zasłaniać innym oczu i ust, ani ich tym emocjonalnie terroryzować" – podkreśliła polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16z92y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z92y
Więcej tematów