Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz krytykuje Piotra Fronczewskiego. "Stanął tam, gdzie dawniej stało ZOMO"

Krystyna Pawłowicz opublikowała na Facebooku komentarz do głośnego wystąpienia Piotra Fronczewskiego, wyjaśniającego, dlaczego dla każdego z nas powinno być ważne sądownictwo niezależne od władzy wykonawczej. "Stanął dziś tam, gdzie dawniej stało ZOMO" - napisała posłanka.

Share
Krystyna Pawłowicz krytykuje Piotra Fronczewskiego. "Stanął tam, gdzie dawniej stało ZOMO"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d26x462

- Niezależne od władzy sądy i niezawiśli sędziowie mają nas chronić, zwykłych obywateli, przed opresją ze strony władzy. Mają kierować się prawem, a nie lojalnością wynikającą z partyjnego nadania - mówi Piotr Fronczewski w filmie, opublikowanym na profilu #WolneSądy na Facebooku. - Jakie będziesz miał szansę na uczciwy proces, jeśli okaże się, że w sądzie walczysz z kuzynem członka rządu, od którego zależy uposażenie, awans i dalsza kariera sędziego? - pytał w nagraniu.

"Pan Piotr Fronczewski, bardzo dobry aktor właśnie świadomie (?) przyłączył się do oficerów byłej SB, mazgułów od 'kulturalnego stanu wojennego', bojówek zadymiarzy nienawidzących modlących się ludzi i 'wyjątkowej kasty', której 'sprawiedliwości' najwyraźniej jeszcze w swym życiu miał szczęście nie poznać" - skomentowała ten film posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

"Można jeszcze jakoś zrozumieć niektóre rozhisteryzowane emerytowane i przedemerytalne koleżanki ze sceny pana Fronczewskiego. Ale jego - szkoda, bo w pamięci o nim pozostanie już - jak plama - ta jego ostatnia, niestety, antypolska 'rola'" - napisała, dodając: "Scena jednak bardzo odgradza od realnego życia".

Wcześniej w ramach kampanii #WolneSądy podobne oświadczenia nagrali m.in. Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski i Jerzy Radziwiłowicz.

d26x462
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26x462
d26x462
Więcej tematów