Trwa ładowanie...
d3i7325

Krystyna Pawłowicz apeluje do rodziców. Każe chronić dzieci przed zdeprawowaniem w Tęczowy Piątek

Krystyna Pawłowicz ostrzega przed zdeprawowaniem, jakie zdaniem posłanki może spotkać dzieci w Tęczowy Piątek. Nazywa aktywistów "dewiantami" i oczekuje reakcji od rodziców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz apeluje do rodziców. Każe chronić dzieci przed zdeprawowaniem w Tęczowy Piątek
Krystyna Pawłowicz apeluje do rodziców. Każe chronić dzieci przed zdeprawowaniem w Tęczowy Piątek (Facebook.com)
d3i7325

Tęczowy Piątek - Krystyna Pawłowicz ostrzega

W piątek 26 października w szkołach w całym kraju odbędzie się „Tęczowy Piątek”. To akcja organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest wzrost akceptacji społecznej i otwartości na przedstawicieli społeczności LGBT. Wydarzenie spotkało się z ostrym sprzeciwem posłanki Krystyny Pawłowicz, która zamieścił na swoim twitterze apel do rodziców.

Kontrowersyjny wpis posłanki PiS

Komentując akcję Tęczowy Piątek Krystyna Pawłowicz nie szczędziła słów. Stwierdziła, ze szkoły, dyrektorzy oraz lokalne organy administracji… wpuszczą do instytucji „dewiantów”. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że oczekuje od rodziców głośnego sprzeciwu. Uważa również, że w związku z zaistniałą sytuacją należy powiadomić kuratora, gdyż Tęczowy Piątek jest równoznaczny z łamaniem praw rodziców do wychowywania dzieci według własnego światopoglądu.

Tęczowy piątek – reakcja internautów

Nie ulega wątpliwości, że reakcja internautów na komentarz posłanki PiS jest mocno zróżnicowana. Wśród komentarzy pojawiły się:

d3i7325

„Wymaganie zgody na to, żeby uczniowie LGBT mogli poczuć się bezpiecznie w miejscu edukacji? Zgody na działania antydyskryminacyjne? Dobre!”

„Dziecko to nie jakaś zabawka, która będzie słuchać, co rodzic powie. Każde dziecko powinno mieć prawo do rzetelnej wiedzy”

„Pani Krystyno, gdzie jest rząd? Dlaczego Minister Edukacji na to pozwala?

„Dlaczego rząd się zgadza? Trzeba zmienić ustawę lub ustawodawcę.”

„Szacunek i tolerancja dla drugiego człowieka to rzeczywiście straszne szkody wychowawcze”

Tęczowy Piątek odbędzie się w Polsce po raz trzeci, a w akcji bierze udział aż 211 szkół. Akcja jest koordynowana przez Kampanię Przeciw Homofobii.

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów