Trwa ładowanie...

Krystyna Doktorowicz przedstawia swój plan na Katowice

Krystyna Doktorowicz początkowo miała kandydować z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej na radną. Zmieniła jednak plany i z ramienia komitetu "My z Katowic" stara się o prezydenturę w Katowicach.
Share
Krystyna Doktorowicz przedstawia swój plan na Katowice
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Krystyny Doktorowicz
d40yg9u

Profesor Krystyna Doktorowicz na co dzień jest prodziekanem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jednakże polityka nie jest jej obca, była już senatorem - w tegorocznych wyborach otrzymała ofertę od SLD, aby z ramienia partii kandydować na radną. Jednak Doktorowicz bardziej zainteresowała się ofertą komitetu "My z Katowic".

- Przyjęłam ofertę komitetu "My z Katowic", który nie ma partyjnego charakteru. Tworzą go mieszkańcy różnych dzielnic - mówiła Doktorowicz.

We wtorek kandydatka zaprezentowała swój program wyborczy. Doktorowicz startuje pod hasłem „Katowice dla nas, my dla Katowic”. Priorytetem w jej działaniach ma być dbałość o czystość stolicy Śląska. Przede wszystkim chce pozbyć się nielegalnych reklam oraz napisów na murach.

d40yg9u

- Mieszkańcy naprawdę się tego domagają - mówiła podczas konferencji kandydatka na prezydenta Katowic.

Kolejnym punktem jest reorganizacja straży miejskiej - funkcjonariusze powinni raczej patrolować ulicę i częściej interweniować, a nie tylko zakładać blokady źle zaparkowanym samochodom i wystawiać kolejne mandaty.

Kandydatka ma także wyrobione zdanie na temat centrum miasta. Doktorowicz chce zachowania śląskiej katowickiej secesji, odbudowy i ponownego zasiedlenia Śródmieścia. Budowa kolejnych centrów handlowych nie jest dobrym pomysłem na ożywienie Katowic. Natomiast budowa bezpłatnych parkingów "również w opustoszałych kamienicach" - owszem.

- Konieczna jest budowa hali targowej w centrum, Katowice powinny też odkupić stary dworzec, który niszczeje - przekonywała.

Pani profesor chce także wprowadzić bezpłatną komunikację miejską na trasie Piotrowice - Plac Alfreda. Do Brynowa pasażerów na wozić elektryczny autobus.

d40yg9u

Podziel się opinią

Share
d40yg9u
d40yg9u
Więcej tematów