Trwa ładowanie...
d38cudi

Krwawa walka o władzę w Libii. 28 zabitych, ponad 130 rannych

Libijskie ministerstwo zdrowia poinformowała o śmierci 28 osób i ponad 130 rannych, którzy ucierpieli w starciach rywalizujących ze sobą zbrojnych milicji, do jakich doszło w stolicy Libii, Trypolisie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krwawa walka o władzę w Libii. 28 zabitych, ponad 130 rannych
(PAP/EPA)
d38cudi

Rzecznik resortu zdrowia Anwar Nasr przekazał w rozmowie z agencją Associated Press, że walki rozpoczęły się w piątek rano. Udział w nich brały rywalizujące ze sobą o władzę w Libii zbrojne milicje, wśród nich także te powiązane z powstałym z inicjatywy ONZ rządem jedności narodowej.

Zbrojne milicje w Libii wywodzą się głównie z rebeliantów, którzy w 2011 roku obalili reżim pułkownika Muammara Kadafiego, a potem odmówili złożenia broni. Choć od marca 2016 r. w Trypolisie działa rząd jedności narodowej uznany przez wspólnotę międzynarodową, większa część kraju jest wciąż pogrążona w chaosie.

Porozumienie o powołaniu rządu jedności narodowej zostało wypracowane w 2016 r. pod auspicjami ONZ na mocy memorandum podpisanego przez przedstawicieli rywalizujących ze sobą parlamentów Libii - samozwańczego w Trypolisie, który sprzyja radykalnym islamistom, i uznawanego przez społeczność narodową w Tobruku.

d38cudi

Podziel się opinią

Share
d38cudi
d38cudi