Trwa ładowanie...
d3d5rgh

Krosno: umorzono postępowanie wobec księdza

Prokuratura Rejonowa w Krośnie umorzyła w środę
postępowanie wobec proboszcza Tylawy (Podkarpacie), księdza
Michała M., którego podejrzewano o molestowanie seksualne
dziewczynek w wieku 8-9 lat.

d3d5rgh
d3d5rgh

Doniesienie do prokuratury złożyła w maju 2001 r. Lucyna K., żona księdza grekokatolickiego. Jej zdaniem, ponad 60-letni rzymskokatolicki ksiądz Michał M., który był także katechetą w miejscowej szkole podstawowej, molestował seksualnie uczennice. Na poparcie swoich słów Lucyna K. złożyła w prokuraturze nagrane na kasetę magnetofonową zeznania trzech dziewczynek.

W sprawie przesłuchano 73 świadków. Większość z nich nie potwierdziła zarzutów stawianych przez Lucynę K. Wielu także - w opinii prokuratora - złożyło zeznania dyskredytujące zeznania świadków pomawiających księdza. Natomiast przy twierdzeniach obciążających proboszcza pozostało jedno dziecko i pięć osób dorosłych.

Prokurator powiedział, że zeznania dzieci w obecności biegłego psychologa ukazały kulisy zbierania zeznań przez Lucynę K. Według dzieci, kobieta zapraszała je do domu i woziła na opłacane przez siebie wycieczki.

Z zeznań dzieci wynika, że ksiądz brał je na kolana, całował, ale nie miało to nic wspólnego z zaspokajaniem potrzeb seksualnych. Ponadto biegli orzekli, że pytania zadawane dzieciom przez Lucynę K. zawierały sugerowaną odpowiedź, a język używany przez dzieci nie przystawał do poziomu ich rozwoju intelektualnego i środowiska kulturowego - tłumaczył prokurator.

Prokurator zaznaczył, że osoby pokrzywdzone mogą w ciągu 7 dni od otrzymania postanowienia złożyć zażalenie do Prokuratury Okręgowej. (and)

d3d5rgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d5rgh
Więcej tematów