Trwa ładowanie...
niemcy
15-03-2012 19:19

Królik bez uszu zabity przez operatora kamery

Til, niemiecki królik z rzadkim zaburzeniem genetycznym, zginął, kiedy nadepnął na niego operator kamery - informuje "Huffington Post".

Królik bez uszu zabity przez operatora kameryŹródło: PAP/EPA, fot: Wolfgang Thieme
d2muwph
d2muwph

Til, mieszkaniec ogrodu zoologicznego w mieście Limbach-Oberfrohna, kilka dni temu stał się ulubieńcem Niemców. Wszystko dzięki rzadkiemu zaburzeniu genetycznemu, które sprawiło, że królik był pozbawiony uszu.

Kariera królika zakończyła się jednak nagle i tragicznie. Til zginął w środę, kiedy nadepnął na niego operator kamery, który przyjechał sfilmować zwierzę. Operator w rozmowie z dziennikiem "Bild" wyjaśnił, że nie zauważył królika, który schował się pod sianem.

Til miał zaledwie 17 dni. Zagraniczne media piszą, że rysowała się przed nim świetlana przyszłość. Podkreślają, że to właśnie Til mógł w sercach Niemców zająć miejsce niedźwiadka Knuta i zezowatego oposa Heidi.

Dyrektor zoo Uwe Dempewolf powiedział Spiegel.de, że śmierć królika była natychmiastowa. - Til nie cierpiał - stwierdził i dodał, że tej tragedii nie dało się przewidzieć.

Ciało Tila zamrożono. Władze zoo podejmą decyzję, czy królik zostanie wypchany.

d2muwph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2muwph
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj