Trwa ładowanie...
diokks9
anglia
18-05-2008 09:25

Królewski ożenek na dworze Elżbiety II

Najstarszy wnuk królowej brytyjskiej
Elżbiety II, Peter Phillips, ożenił się w sobotę z Kanadyjką
Autumn Kelly.

Share
diokks9

Ceremonia zaślubin, skromna jak na warunki rodziny królewskiej, odbyła się na zamku w Windsorze. Uczestniczyło w niej 300 gości, wśród nich królowa, jej mąż książę Filip, książę Karol, a także matka Filipa - księżna Anna. Był tam też trzeci w kolejności do tronu książę Harry ze swoją sympatią Chelsy Davy.

Brakowało natomiast jego starszego brata, księcia Williama, który akurat w tym dniu przebywał w Afryce na ślubie swego dobrego kolegi. Reprezentowała go bliska przyjaciółka Kate Middleton.

70 gości przybyło z Kanady.

Panna młoda była ubrana w suknię ślubną w barwie jasnej kości słoniowej i pożyczony od teściowej diadem. Autumn do ołtarza odprowadził ojciec. Po ceremonii nowożeńcy na przyjęcie odjechali bryczką.

diokks9

Niewielką rangę uroczystości podkreśla fakt, że na ulicach Windsoru niewiele osób spostrzegło, że za murami zamku odbywa się pierwszy ślub młodego pokolenia brytyjskiej rodziny królewskiej. Ponadto jeszcze mniej ludzi wiedziało, kim jest pan młody i pani młoda.

Najstarszy wnuk królowej Elżbiety II jest dziesiątym pretendentem do korony brytyjskiej. To jedyny syn księżniczki Anny, córki królowej, i jej pierwszego męża kapitana Marka Phillipsa. Nie nosi on żadnego tytułu. Ponieważ jego żona jest katoliczką, po ślubie traci on prawa do dziedziczenia tronu.

Peter zaręczył się z Autumn w lipcu 2007 roku. Jednak ze swoją sympatią spotykał się już od 2003 roku. Oboje poznali się wtedy w Montrealu na wyścigach o Grand Prix Kanady.

Pan młody pracuje w Banku Szkocji w Edynburgu, jego żona jest specjalistką od zarządzania.

diokks9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diokks9
diokks9
Więcej tematów