Trwa ładowanie...
życie
11-12-2006 14:35

Krew żółwia wydłuży nam życie do 100 lat?

Uzbecka Akademia Nauk wystąpiła w obronie wynalazku uzbeckich naukowców - lekarstwa
na bazie krwi żółwiej mogącego jakoby wydłużać życie człowieka do
100. roku lub nawet dłużej.

Krew żółwia wydłuży nam życie do 100 lat?Źródło: wp.pl, fot: Konrad Żelazowski
dfmhyl5
dfmhyl5

Preparat, nazwany przez wynalazców "Tortezinem" i ironicznie określany jako "eliksir życia" przez niezależną stronę internetową Uzmetronom, ma też - jak twierdzą uzbeccy naukowcy - chronić przed radioaktywnością.

Akademia nauk skrytykowała "pogardliwy ton niektórych mediów zniesławiający" badania naukowców "poprzez przedstawianie ich jako pozbawionych jakiejkolwiek wartości naukowej". List akademii na ten temat przytacza prorządowa agencja internetowa press-uz.info. Napisano w nim m.in., że odporność żółwi środkowoazjatyckich na radioaktywność jest dowiedziona od lat 70. XX wieku.

"Uważamy(...) że Tortezin to obiecujące dokonanie naukowe, ale jego skuteczności mogą dowieść dopiero badania kliniczne" - czytamy w dokumencie.

Niezrażeni kpinami naukowcy uzbeccy opatentowali już technikę pobierania krwi żółwiej bez szkody dla zwierząt.

dfmhyl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfmhyl5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj