Trwa ładowanie...
wiadomości kraków
04-11-2016 12:27

Zakon Pijarów buduje biurowiec w Krakowie

• Zakon Pijarów do kwietnia 2017 roku wybuduje biurowiec w Krakowie
• Pijarzy powołali specjalną spółkę, która zajmie się inwestycją
• Inwestycja ma sfinansować podstawową działalność zakonu

Zakon Pijarów buduje biurowiec w KrakowieŹródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d1pg2y7

Zakon Pijarów buduje w Krakowie biurowiec z prawie 13 tys. mkw. powierzchni biurowej. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w kwietniu 2017 roku. Budynek będzie miał 9 pięter i dwa poziomy podziemnego parkingu po biurowcem, które pomieszczą 160 samochodów i 70 rowerów. Obiekt powstaje w jednym z biznesowych centrów Krakowa, obok istniejących już biurowców zasiedlonych przez międzynarodowe korporacje, do których można z dojechać autobusem z centrum Krakowa w 10 minut.

Pijarzy w Krakowie powołali w tym celu spółkę Astis, a jej prezesem został ekonom prowincji zakonu o. Józef Tarnawski. Jak tłumaczył dziennikarzom ekonom zakonu, Pijarzy zastanawiali się co zrobić z posiadanym majątkiem w Krakowie. Najłatwiej było sprzedać działkę pod przyszły biurowiec, ale zakon zdecydował się wziąć kredyt na 60 mln zł. I dzięki wynajmowaniu biur w Krakowie będą finansować swoją działalność.

Pijarzy zajmują się prowadzeniem szkół i zajęć terapeutycznych w kilku polskich miastach. A w tym roku obchodzą jubileusz 400-lecia istnienia w Polsce. Chcieliby swoją działalność jeszcze bardziej rozwinąć i otworzyć szkołę na jednym z osiedli w Rzeszowie, na którym brakuje takiej placówki.

d1pg2y7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pg2y7
Więcej tematów