Trwa ładowanie...

Warszawa dołoży 6 mln zł do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie?

Taka autopoprawka została zgłoszona do przyszłorocznego budżetu.

Warszawa dołoży 6 mln zł do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie?
d34uxp6
d34uxp6

Dzisiejsza sesja Rady Warszawy przyniosła nietypową nowinę. Okazało się, że wielce prawdopodobne jest wyasygnowanie 6 mln zł w przyszłorocznym budżecie na...Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Część radnych wyrażała zdziwienie taką decyzją, pytając o jej motywy. Wyjaśnił je w rozmowie z WawaLove.pl rzecznik prasowy ratusza Bartosz Milczarczyk.

- Chcemy wykorzystać moment, w którym w Polsce znajdzie się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z zagranicy. Pieniądze te planujemy przeznaczyć m.in. na wydanie dwujęzycznego informatora o Warszawie oraz wzmocnienie obsługi w stołecznych muzeach - mówi Milczarczyk. - Ponadto chcemy przeszkolić wolontariuszy, którzy zaopiekują się gośćmi podczas ich pobytu w stolicy. Równolegle planujemy własną, dużą uroczystość otwarcia, która zostanie zorganizowana na pl. Piłsudskiego. Powstaną też specjalne strefy, w których wszyscy chętni będą mogli np. śledzić relacje na żywo z Krakowa - dodaje rzecznik ratusza.

Przypomnijmy, że na sesji pojawili się też m.in. mieszkańcy Żoliborza, którzy sprzeciwiają się budowie mostu Krasińskiego oraz warszawiacy postulujący zmiany w przepisach, dotyczących zasad sprzedaży alkoholu. Ze szczegółami można zapoznać się tutaj .

d34uxp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34uxp6
Więcej tematów