Trwa ładowanie...
d1lcg2m

Uchofony pojawią się na lotniskach

Uchofony to nic innego jak półtorametrowe rzeźby w kształcie uszu z zamontowanymi głośnikami z których rozbrzmiewają dźwięki charakterystyczne dla różnych regionów Małopolski.

d1lcg2m
d1lcg2m

Małopolski Instytut Kultury dopina na ostatni guzik nowy projekt, na razie roboczo nazwany: "Europejska podróż uchofonów". - Czekamy jedynie na potwierdzenie zaproponowanego przez nas harmonogramu od wojewody - zdradza Greta Gorgoń, specjalista ds. marketingu Małopolskiego Instytutu Kultury.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w kwietniu pasażerowie korzystający z lotniska w Balicach usłyszą hejnał mariacki, beczenie owiec na hali, odgłos nietoperzy z Jaskini Nietoperzowej, zgniotach z nowohuckiego kombinatu czy przyśpiewki kapeli góralskiej, piosenki żydowskie i cygańską harmonię. - Uchofony promowały już we wrześniu 2008 roku nasz region w Brukseli i wzbudziły spore zainteresowanie - przypomina Gorgoń.

Po Balicach wyruszą w podróż po Europie. Pojawią się na lotniskach w Berlinie, Madrycie i Oslo. - Chociaż może jeszcze ulec zmianie kolejność miejsc w których będziemy się promować - mówi Gorgoń. Ostateczna decyzja o trasie grających rzeźb zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Krzysztof Sakowski

d1lcg2m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lcg2m
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj