Trwa ładowanie...

Tajemnicza śmierć sprzed 5 lat. Rozpoznajesz ofiarę? Pomóż policji rozwiązać sprawę

5 lat temu, przy ulicy plażowej znaleziono ciało niezidentyfikowanej do tej pory kobiety. Teraz jest przełom w dochodzeniu, a krakowscy śledczy wracają do tajemniczej zdarzenia sprzed kilku lat. Policjanci poszukują osób, posiadających informacje, które mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy.

Tajemnicza śmierć sprzed 5 lat. Rozpoznajesz ofiarę? Pomóż policji rozwiązać sprawęŹródło: Policja
dha4rwf
dha4rwf

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia 2010 roku. Podczas spaceru przy ulicy Plażowej, przechodzień odkrył ciało. Jednak proces rozkładu zwłok był tak zaawansowany, że uniemożliwiło to identyfikację ofiary.

- W tym czasie sprawdzano policyjne bazy danych, przeglądano sprawy poszukiwawcze osób z terenu Małopolski oraz województw ościennych - przekazują śledczy z małopolskiej policji. - Dopiero, gdy porównaliśmy DNA szczątków m.in. z kodem genetycznym osób zaginionych i wykonano także rekonstrukcję twarzy znalezionych zwłok, okazało się, że to ciało zaginionej 40-letniej Doroty P. - wyjaśniają.

Jak informują policjanci, zaginięcie zostało zgłoszone w maju 2009. W tym czasie kobieta przebywała w okolicach centrum Krakowa.

- Mamy kilka prawdopodobnych wersji zdarzenia. Najważniejsze jest, że na miejscu zabezpieczono materiał dowodowy, z którego specjaliści policyjnego laboratorium kryminalistycznego wyodrębnili materiał genetyczny inny, niż ofiary. Wszystko wskazuje na to, że jest to DNA sprawcy - przekazują policjanci.

Na podstawie opublikowanego zdjęcia, śledczy proszą wszystkie osoby, które mają wiedzę o zdarzeniu z maja 2009 r. o kontakt z wydziałem kryminalnym pod nr. tel. 12 61 54 442.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dha4rwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dha4rwf
Więcej tematów