Trwa ładowanie...

"Superścieżka" w Krakowie. Zadecyduj jak ma wyglądać okolica sądów

Między rondem Grzegórzeckim i Mogilskim w Krakowie powstanie "superścieżka", czyli tereny rekreacyjne zaprojektowanie wspólnie przez miasto, mieszkańców oraz organizacje samorządowe. Pierwsze prace nad nowym zagospodarowaniem terenu już w maju.

Share
"Superścieżka" w Krakowie. Zadecyduj jak ma wyglądać okolica sądówŹródło: krakow.pl/Paweł Krawczyk
d43xa7j

- Po raz pierwszy mieszkańcy Krakowa, na taką skalę, będą mogli zadecydować jak wyglądać ma duży fragment ich miasta. Gwarantem sukcesu jest szeroki udział podmiotów publicznych, prywatnych i społecznych - powiedział Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla, koordynator projektu.

Podczas warsztatów, które odbędą się w maju i czerwcu krakowianie sami zaproponują jak w przyszłości miałyby wyglądać okolice al. Powstania Warszawskiego. Celem jest jak najlepsze zagospodarowanie terenów w okolicy sądów.

- Projekt Superścieżka jest bardzo interesującą inicjatywą przede wszystkim dlatego, że tworzą go przyszli użytkownicy. To mieszkańcy Krakowa będą wpływać na obraz przyjętych rozwiązań już na etapie projektowania, co dobrze wróży funkcjonalności projektu - powiedziała na konferencji prasowej Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta.

Efekty prac poznamy w wakacje.

Całkowity koszt opracowania koncepcji, kampanii medialnej oraz przeprowadzenia warsztatów społecznych szacowany na 300 tys. zł, wezmą na siebie prywatni inwestorzy oraz osoby zaangażowane w projekt w ramach społecznego uczestnictwa.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d43xa7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43xa7j
Więcej tematów