Trwa ładowanie...

Sklepiki szkolne w Krakowie ze zdrowszym jedzeniem?

Owoce zamiast chipsów, świeże sałatki, kanapki zamiast słodyczy, soki i woda mineralna – tak mogą wyglądać w przyszłym roku sklepiki szkolne w krakowskich placówkach. Miasto we współpracy z Bankiem Żywności organizuje konkurs na najzdrowszy sklepik szkolny w Krakowie.

Sklepiki szkolne w Krakowie ze zdrowszym jedzeniem?Źródło: Fotolia, fot: pfpgroup
d12a0z2
d12a0z2

Konkurs przeznaczony jest dla dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów, ale bezpośrednio skorzystają na tym najmłodsi mieszkańcy. Celem jest kształtowanie wśród uczniów nawyków zdrowego odżywiania.

- Jest to jedna z lepszych informacji, którą do mnie dotarła przed rozpoczęciem nowego roku. Mam nadzieję, że dyrektor naszej szkoły wymusi na ajencie zmiany w asortymencie na sklepowych półkach. Na razie jest za dużo słodyczy, a za mało warzyw i owoców. Przydałoby się to zmienić, bo koledzy z klasy wyglądają jak kuleczki. A oni mają dopiero po 9 lat - mówi Wirtualnej Polsce Marta Król, mieszkanka Ruczaju.

Dla szkół, które dołączą do konkursu i zmienią w swoich szkołach artykułu na promujące zdrowe nawyki żywieniowe, przeznaczone są nagrody.

- Za zajęcie pierwszego miejsca bon na produkty spożywcze o wartości 1500 zł oraz lada chłodnicza; nagrodą dla drugiego miejsca jest bon na produkty spożywcze o wartości 1000 zł oraz sokowirówka; nagrodą dla trzeciego miejsca jest bon o wartości 500 zł oraz blender - przekazali organizatorzy z Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia.

d12a0z2

Jak przekazują zapytani rodzice, wynik tego konkursu może mieć duży wpływ na wybór placówki, do której zapiszą dziecko.

- Jeśli miałabym w mojej okolicy cztery szkoły, które są na porównywalnym poziomie, zdrowa żywość w sklepikach i wyeliminowanie tej szkodliwej, byłaby znaczącym plusem przy wyborze gimnazjum - dodaje Król.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d12a0z2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12a0z2
Więcej tematów