Trwa ładowanie...

ŚDM: środa na drogach Krakowa - sprawdź utrudnienia

• W środę do Krakowa przyjeżdża papież Franciszek
• Należy spodziewać się utrudnień w komunikacji i zamkniętych ulic
• Nadal obowiązuje zakaz ruchu w I i II strefie

ŚDM: środa na drogach Krakowa - sprawdź utrudnieniaŹródło: Facebook
d45bu9h
d45bu9h

Środa, 27 lipca, to pierwszy dzień wizyty papieża Franciszka w Krakowie. W związku z tym, w mieście pojawi się wiele dodatkowych utrudnień w komunikacji miejskiej i transporcie.

Poniżej zbiór najważniejszych miejsc, gdzie mogą nas spotkać utrudnienia, choć warto pamiętać, że policja na bieżąco zamyka ulice, gdzie jest największe nasilenie pielgrzymów.

- Nadal obowiązują strefy ograniczeń w ruchu I i II oraz strefy wyłączone z ruchu Błonia i Łagiewniki.

- W razie potrzeby funkcjonować będą dodatkowe buspasy, zmieni się organizacja ruchu na głównych arteriach w Krakowie (na niektórych jezdniach wprowadzone zostaną ciągi piesze).

d45bu9h

- Obowiązuje bilet za 15 zł (do kupienia w automatach KMK, MKA, punktach sprzedaży biletów, kioskach oraz poprzez aplikacje mobilne do sprzedaży biletów).

- Komunikacja miejska funkcjonować będzie z wykorzystaniem linii korytarzowych.

- Około południa zaczną się przygotowania do przejazdu kolumny papieskiej. Na cztery godziny przed tym wydarzeniem zamknięte dla ruchu samochodów osobowych zostaną ulice: Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Franciszkańska i Straszewskiego (ruch komunikacji zbiorowej będzie na nich utrzymywany tak długo, jak to możliwe).

Papież przyleci na lotnisko Kraków-Balice ok. godz. 16.00, później przejedzie na Wawel, gdzie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem pojawi się w "oknie papieskim" budynku Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej 3. Podobne spotkania z pielgrzymami będą odbywać się w kolejnych dniach.

d45bu9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45bu9h
Więcej tematów