Trwa ładowanie...

Są już pierwsze pomysły na "Superścieżkę". Mieszkańcy pomagają projektować Kraków

Za nami pierwsze, inauguracyjne warsztaty poświęcone "Superścieżce" w Krakowie, czyli miejscu, które ma być zaprojektowana przez mieszkańców dla mieszkańców. Co powstanie pomiędzy rondami: Grzegórzeckim i Mogilskim? Amfiteatr, kładka pieszo-rowerowa, a może zielona wstęga drzew z ciekawymi meblami miejskimi?

Są już pierwsze pomysły na "Superścieżkę". Mieszkańcy pomagają projektować KrakówŹródło: FAO
dq0jy4v
dq0jy4v

Zakończyły się inauguracyjne warsztaty poświęcone "Superścieżce", czyli miejscu projektowanym przez mieszkańców we współpracy z najlepszymi architektami, projektantami i artystami.

- To pierwsze tego typu działanie w Krakowie i jedno z pierwszych w Polsce – opowiada Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli, jeden z koordynatorów akcji. – Chcieliśmy połączyć środowiska, które dotąd ze sobą nie współpracowały, by dać szansę na stworzenie ciekawej, przyjaznej przestrzeni, która zachęcać będzie tysiące poruszających się tam ludzi do pozostania w niej choćby chwilę dłużej – dodaje.

Po wykładach i przeanalizowaniu potrzeb, są już wstępne propozycje na zagospodarowanie pasa ternu przy al. Powstania Warszawskiego.

- Uczestnicy warsztatów mówili np. o zorganizowaniu amfiteatru w miejscu ruin dawnego fortu na Rondzie Mogilskim czy przerzuceniu kładki pieszo-rowerowej, która spięłaby klamrą obie strony alei. Pomysły dotyczyły także takiego wykorzystania terenu, by nie zamierał wraz z zakończeniem pracy w sąsiadujących biurowcach i urzędach – poinformowali Wirtualną Polskę organizatorzy przedsięwzięcia.

Kolejne warsztaty rozpoczną się o godzinie 10 już w najbliższą sobotę w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego). Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby zaangażować się w tworzenie ciekawej przestrzeni i którym leży na sercu dobro Grzegórzek i Krakowa.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dq0jy4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq0jy4v
Więcej tematów