Trwa ładowanie...

Ostatnia szansa, by zostać wolontariuszem na ŚDM

Wolontariusz powinien zadeklarować zaangażowanie na minimum trzy dni.

Ostatnia szansa, by zostać wolontariuszem na ŚDM
d212kc0
d212kc0

We wtorek kończy się w Warszawie rekrutacja wolontariuszy na diecezjalny tydzień Światowych Dni Młodzieży. - Jest jeszcze czas, by się zgłosić - mówi Marta Kukowska z Centrum Myśli Jana Pawła II. Do tej pory swoją chęć pracy wolontariackiej zadeklarowało 900 osób.

Żeby być wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat. Udział w wolontariacie podczas dni w diecezjach jest bezpłatny.

Jak poinformowała Kukowska, cały czas trwają rozmowy rekrutacyjne z osobami, które zarejestrowały się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl i wypełniły formularz, deklarując tym samym chęć zaangażowania się. Osoby, które przeszły pozytywnie rekrutację, są już szkolone, m.in. z zasad pierwszej pomocy medycznej.

Projekt wolontariatu realizowany jest wspólnie przez czterech partnerów: po stronie kościelnej są to archidiecezja warszawska oraz diecezja warszawsko-praska; po stronie samorządowej - Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza. Warszawa szuka więc wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w projekty kościelne, jak i w miejskie, by pracować w strefach kulturalnych, czy przy akcjach społecznych.

d212kc0

Wiara nie jest czynnikiem decydującym

Jak powiedziała Kukowska, na rozmowy rekrutacyjne przychodzą zarówno osoby z dużym doświadczeniem, znające języki obce, wykształcone, jak i takie, które w wolontariacie debiutują. Dodała, że większość ochotników ma motywacje religijne, deklarują się jako osoby wierzące i praktykujące. Jednak kwestia religii nie jest tematem rozmowy rekrutacyjnej i koordynatorzy czekają także na wolontariuszy innych wyznań czy osoby niewierzące - dla nich ciekawą propozycją może być zaangażowanie w wolontariat miejski.

Żeby zostać wolontariuszem, należy wejść na stronę www.sdm2016.warszawa.pl i wypełnić formularz rekrutacyjny. Podaje się w nim obszar wolontariatu, którym jest się zainteresowanym, dane osobowe i poziom znajomości języków obcych. Potem czeka się na rozmowę rekrutacyjną. Po zakwalifikowaniu kandydat rozpoczyna szkolenia - obowiązkowe: z pierwszej pomocy i komunikacji międzykulturowej oraz szkolenia z wiedzy potrzebnej na stanowisku, które będzie zajmował.

Wolontariusz powinien zadeklarować zaangażowanie na minimum trzy dni.

Dni w diecezjach będą trwały od 20 do 25 lipca; dzień później - 26 lipca - zaczynają się ŚDM w Krakowie.

d212kc0
d212kc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d212kc0
Więcej tematów