Trwa ładowanie...

Marek Jędraszewski znów o ekologii. Zaskakujące słowa na mszy noworocznej

Marek Jędraszewski odprawił mszę noworoczną w krakowskiej bazylice. - Prawdziwe nawrócenie ekologiczne zaczyna się od naszego synostwa wobec Boga - mówił duchowny. Jędraszewski przekonywał, że "ochrona tego świata staje się dla nas wielkim zadaniem".

Marek Jędraszewski znów o ekologii. Zaskakujące słowa na mszy noworocznejŹródło: East News, fot: Łukasz Gągulski
d2xqv7l
d2xqv7l

Marek Jędraszewski wyjaśniał w świątyni pw. św. Franciszka że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i swoje podobieństwo i kazał mu czynić Ziemię poddaną sobie. - To znaczy, żebyśmy umieli na tę Ziemię patrzeć z taką odpowiedzialnością i z taką miłością, z jaką On powoływał ten świat do istnienia - powiedział arcybiskup.

- Chcąc budować pokój, trzeba szukać prawdy odrzucając wszelkie kłamliwe ideologie. Ten pokój trzeba budować nieustannie, bo nie jest on dany raz na zawsze, jest skarbem, który można łatwo utracić - mówił abp Marek Jędraszewski odwołując się do nauczania papieża Franciszka.

Marek Jędraszewski znów o ekologii. Zaskakujące słowa na mszy noworocznej

Metropolita krakowski pouczał na pasterce noworocznej, by "odnawiać relacje z innymi stworzeniami, by szanować bogactwo i piękno stworzeń, które stanowią wielki Boży dar". Podkreślał jednak, że wszelkie relacje z innymi stworzeniami muszą mieć fundament w "relacji człowieka ze Stwórcą, który jest źródłem wszelkiego życia".

Zobacz też: Abp Marek Jędraszewski ostrzegał przed ekologizmem. "To wewnętrzna kościelna gra"

Abp Marek Jędraszewski stwierdził w jednym z wywiadów, że "ekologizm to zjawisko niebezpieczne". Jego słowa wywołały dyskusję oraz wiele słów krytyki. W obronie duchownego stanął m.in. kard. Zenon Grocholewski.

Źródło: Archidiecezja krakowska

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xqv7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqv7l
Więcej tematów