Majówka w Krakowie. Jak spędzić czas wolny?
• 30 kwietnia odbędzie się koncert w Parku Jordana
• W majowy długi weekend będzie można wejść bezpłatnie na Wieżę Mariacką
• Narodowa Lekcja Śpiewania odbędzie się na Małym Rynku i w tramwajach
Zbliża się majówka. Jak spędzić ten długi weekend? W tym roku w Krakowie patriotycznie i kulturalnie.
Już 30 kwietnia, w sobotę, o godzinie 11:00 odbędzie się pierwszy koncert z cyklu "Poranki Muzyczne". W Parku im. H. Jordana (od strony Al. 3 Maja) wystąpią: Opera Love Duet: Agnieszka Sokolnicka (sopran) i Wojciech Sokolnicki (tenor). W repertuarze znajdą się utwory operowo-musicalowe.
1 maja, także o godzinie 11:00, w Parku im. Anny i Erazma Jerzmanowskich (od ul. Na Wrzosach) wystąpi Iwona Konieczkowska z akompaniamentem pianina (Tadeusz Leśniak) oraz akordeonu (Wiesław Dziedziński) w repertuarze muzyki francuskiej.
W ramach cyklu ICE Classic odbędzie się długo wyczekiwany koncert Maxa Richtera. Artysta zagra w Centrum Kongresowym ICE Kraków o godzinie 20:00.
W niedzielę za darmo będzie można zwiedzić Wieżę Mariacką, jednak liczba wejściówek jest ograniczona - ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających co 20 minut będzie wpuszczanych 15 osób.
3 maja w Parku Ratuszowym przy Alei Róż, o godzinie 11:00 wystąpi grupa jazzowa Boba Jazz Band. W repertuarze - swingujący jazz tradycyjny.
Nie zabraknie również imprez o charakterze patriotycznym - uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja rozpoczną się o godzinie 9:30 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego na Powiślu.
Jak co roku, o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta msza za Ojczyznę w Katedrze na Wawelu z udziałem władz miasta i regionu, organizacji kombatanckich i służb mundurowych.
O 11:30 rozpocznie się natomiast formowanie pochodu, który przejdzie ze Wzgórza Wawelskiego.
O godzinie 17:00 na Małym Rynku zorganizowana zostanie jubileuszowa, 60. edycja Lekcji Śpiewania.
Także 3 maja, po raz 20. ulicami Krakowa przejedzie "Tramwaj Patriotyczny". Zabrzmią w nim pieśni patriotyczne w wykonywaniu młodzieży. Na uczestników wspólnego śpiewania czekają okolicznościowe materiały (w tym 2500 śpiewników, biało-czerwone chorągiewki, plakietki i ulotki).
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .