Trwa ładowanie...

Magdalena Kralka wciąż poszukiwana. Sąd zdecyduje o wniosku ws. listu żelaznego

Sąd Okręgowy w Krakowie rozpatrzy w środę rano wniosek o list żelazny dla Magdaleny Kralki. Za 30-latką wystawiono list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwana jest czerwoną notą Interpolu.

Magdalena Kralka wciąż poszukiwana. Sąd zdecyduje o wniosku ws. listu żelaznegoŹródło: Policja
d4ne5yl
d4ne5yl

Wniosek w sprawie listu żelaznego złożył adwokat Magdaleny Kralki. Jeśli sąd by się do niego przychylił, ukrywająca się kobieta otrzymałaby zapewnienie, że jeśli zgłosi się dobrowolnie do śledczych, nie trafi do aresztu. Jej obrońca odmówił nam komentarza w tej sprawie przed posiedzeniem sądu. Wcześniej jednak szeroko komentował złożony wniosek. Przekonywał, że ma utrudniony kontakt z poszukiwaną, uzyskał jednak jej zapewnienie o gotowości udziału w śledztwie. - Jeśli dostanie list żelazny, to od razu przyjedzie i będzie wzorowym uczestnikiem procesu - mówił mec. Maciej Burda.

Według adwokata Magdalena Kralka gotowa jest stawić się w prokuraturze i zapewnia, że nie będzie utrudniać śledztwa. Jak wynika z relacji jej przedstawiciela, obecnie pozostaje w ukryciu, gdyż obawia się, że w areszcie mogłoby przydarzyć się jej "samobójstwo". Mec. Burda tłumaczył, że obawy jego klientki wynikają z tego, iż podczas akcji zatrzymania pseudokibiców w grudniu 2017 r. jeden z antyterrorystów zastrzelił podejrzanego Adriana Z. To brat partnera poszukiwanej kobiety.

Polskie służby bezskutecznie poszukują Magdaleny Kralki. Ścigana 30-latka przebywała w kilku państwach. Obecnie prawdopodobnie ukrywa się poza granicami Europy. Kobieta jest podejrzana o kierowanie gangiem związanym z kibolami Cracovii oraz handel narkotykami na masową skalę.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa miała ściągnąć do Polski 5,5 tony marihuany o wartości 88 milionów złotych oraz 120 kg kokainy o wartości 4,3 miliona euro. Zarzuty stawiane Magdalenie Kralce dotyczą również utrudniania postępowania karnego, składania fałszywych zeznań oraz nakłaniania do tego innych osób.

d4ne5yl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nowi posłowie na Wiejskiej. Zobacz, co dostali od Kancelarii Sejmu

d4ne5yl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ne5yl
Więcej tematów