Trwa ładowanie...

Kibole z Krakowa przemycali imigrantów z Syrii. Grupa przestępcza rozbita

Dziesięć osób zatrzymała w Krakowie śląska Straż Graniczna. Grupa zajmowała się przemytem imigrantów z krajów arabskich do państw Europy Zachodniej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Share
Kibole z Krakowa przemycali imigrantów z Syrii. Grupa przestępcza rozbitaŹródło: slaski.strazgranicza.pl, fot: Materiały prasowe
d3tuoox

Zorganizowana grupa przestępcza była powiązana ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

Śledztwo od 2015 roku

Raciborska Straż Graniczna od dwóch lat prowadziła w tej sprawie śledztwo. Ustalono, że członkowie grupy nawiązali współpracę z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi. Działali oni na terenie Węgier i krajów bałkańskich. Wspólnie organizowali przemyt imigrantów z Syrii, Iraku, Afganistaniu i Pakistanu do Niemiec i Austrii.

Samochodami niedostosowanymi do przewozu ludzi transportowali jednorazowo nawet kilkadziesiąt osób. Wśród nich znajdowały się kilkuletnie dzieci. Szlak przemytniczy rozpoczynał się na Węgrzech i wiódł przez Słowację, Czechy i Polskę. Imigranci płacili przemytnikom nawet tysiąc euro za przejazd. Grupa mogła przerzucić przez granicę kilkaset osób.

d3tuoox

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Członkom grupy przedstawiono zarzuty, które obejmują kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowanie imigrantom nielegalnego przekraczania granic oraz przestępstwo fałszowania dokumentów. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Polsko-niemiecka współpraca

Rozbicie grupy było możliwe dzięki ścisłej współpracy polskich i niemieckich służb. Powołana została wspólna grupa dochodzeniowo-śledcza. W zatrzymaniach na terenie Krakowa brali udział przedstawiciele służb niemieckich.

Źródło: slaski.strazgraniczna.pl

d3tuoox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tuoox
d3tuoox
Więcej tematów