Trwa ładowanie...

Jaki domaga się deklaracji od Majchrowskiego ws. karty LGBT+

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pisze list do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Apeluje w nim o wycofanie się "z twierdzeń o przyjęciu karty LGBT+ w Krakowie i towarzyszącej jej ideologii". Magistrat odpowiada.

Jaki domaga się deklaracji od Majchrowskiego ws. karty LGBT+Źródło: East News, fot: Jan Graczyński
dl1l97z
dl1l97z

Były kandydat na prezydenta Warszawa opisuje, że z niepokojem przyjął deklaracje niektórych urzędników o możliwości przyjęcia karty LGBT+. Jakiemu nie podoba się, że urzędnicy uczestniczą w "eventach promujących ideologie podważającą tradycyjną rolę i znaczenie rodziny pojmowanej jako związek kobiety i mężczyzny".

"Uważam, że dialog, o którym wspominał Pan w swoich wypowiedziach, w słowach pana zastępcy przyjął formę jednostronnej, jawnej promocji i afirmacji dla środowisk progresywnej lewicy i LGBT" stwierdza Patryk Jaki. Polityk powołuje się także na spotkania z krakowskimi wyborcami którzy domagają się od niego "aby twardo przeciwstawił się nachalnej afirmacji środowisk jawnie występujących przeciwko najważniejszym wartościom i wierze".

Przedstawiciel PiS domaga się jasnej deklaracji ze strony prof. Majchrowskiego. "Pana milczenie będzie odebrano jako przyzwolenie i zielone światło dla dalszych działań promujących agresywne środowiska LGBT" pisze Jaki.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Patryk Jaki od kilku tygodni prowadzi intensywną kampanię przedwyborczą na południu Polski. Polityk kandyduje z trzeciego miejsca w okręgu małopolskie-świętokrzyskie w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czołowe miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości w tym regionie zapewniła sobie Beata Szydło (wicepremier ds. społecznych) oraz Ryszard Legutko (europoseł).

Reakcja magistratu

- To jakieś nieporozumienie - stwierdza rzecznik prasowy prezydenta Krakowa, Monika Chylaszek. Dodaje, że w Krakowie nie ma aktualnie takiego tematu, natomiast "to że dyskutujemy jest chyba oczywistością. Według rzeczniczki Jacek Majchrowski od lat odpowiada się za równością obywateli.

dl1l97z

Ponadto wylicza programy społeczne jakie zapewniane są w Krakowie. - Mamy kartę dużej rodziny, wspieramy opiekunów osób niepełnosprawnych. Nie można powiedzieć, że Kraków nie dba o rodziny - przyznaj Chylaszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: LoveKraków

dl1l97z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl1l97z
Więcej tematów