Trwa ładowanie...

Groźny pożar na Podhalu. Strażacy w akcji

Kolejny groźny pożar na Podhalu. Jak informuję lokalne media, ogień pojawił się w Lipnicy Małej. Ze wstępnych informacji wynika, że pożarem objęta jest stodoła znajdująca się w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych.

Share
Groźny pożar na Podhalu. Strażacy w akcji
Groźny pożar na Podhalu. Strażacy w akcjiŹródło: Materiały WP
d2mkzsh

Groźny pożar budynku gospodarczego w miejscowości Lipnica Mała na Podhalu (woj. małopolskie).

Lipnica Mała. Groźny pożar stodoły

Jak informują lokalne media, ogień pojawił się późnym wieczorem w poniedziałek 21 czerwca. Ze wstępnych informacji wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru stodoły w Lipnicy Małej są trudne warunki pogodowe.

d2mkzsh

W stodołę, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, miał uderzyć piorun.

Zamęt po wpisie Krystyny Pawłowicz przed meczem Polaków. Włodzimierz Czarzasty: bezsensowna wypowiedź

Lipnica Mała. Pożar stodoły. W akcji strażacy

Do akcji natychmiast ruszyli strażacy z powiatu nowotarskiego. Jak wynika z informacji serwisu 24tp.pl, z ogniem walczą co najmniej trzy jednostki OSP: Lipnica Mała, Lipnica Wielka oraz pobliskie Jabłonki.

Na zdjęciu opublikowanym przez fanpage 112małopolska.pl, który prowadzony jest przez osoby powiązane ze środowiskiem ratowniczym, widać budynek objęty pożarem. Mimo deszczu płomienie sięgają na kilka metrów w górę. Z płonącej stodoły unosi się także wysoka chmura dymu.

d2mkzsh

Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Pożar na Podhalu. Tragedia w Nowej Białej

Pożar w Lipnicy Małej to kolejne groźne zdarzenie na Podhalu w ciągu zaledwie kilku dni. Od soboty w Wirtualnej Polsce informujemy o sytuacji pogorzelców po pożarze, jaki miał miejsce w Nowej Białej.

Łącznie 109 osób pozostało bez dachu na głową. Pożarem objęte było 25 budynków mieszkalnych oraz 23 budynki gospodarcze. To największy pożar, jaki dotknął tę historyczną miejscowość na Podhalu. Zniszczeniu uległo wiele budynków, które zbudowano na przestrzeni XIX i XX wieku, a co za tym idzie - bezpowrotnie stracono olbrzymią wartość historyczną.

Źródło: tp24.pl / 112małopolska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mkzsh

Podziel się opinią

Share
d2mkzsh
d2mkzsh
Więcej tematów