Trwa ładowanie...

Ekologiczna nagroda Człowieka Roku trafiła do Krakowa

• Nagroda Człowieka Roku Polskiej Ekologii przyznana
• Pierwszy raz w historii ten tytuł otrzymały trzy osoby

• Nagroda trafiła do Andrzeja Guły, Anny Dworakowskiej oraz Ewy Lutomskiej

Ekologiczna nagroda Człowieka Roku trafiła do KrakowaŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d3q188b
d3q188b

Nagrodę Człowieka Roku Polskiej Ekologii 2015 otrzymali: Andrzej Guła, Anna Dworakowska oraz Ewa Lutomska - założyciele Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Nagroda jest wręczana każdego roku osobom uznanym za autorytety w dziedzinie ochrony środowiska. W tym roku z uwagi na wspólne zasługi na rzecz ochrony środowiska zostały nagrodzone aż trzy osoby z jednej organizacji. Każda z nich podejmowała bowiem indywidualny wysiłek dla wspólnego dobra, jakim jest czyste powietrze.

- To budujące, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone i nagrodzone. Nie spoczniemy jednak na laurach i z determinacją kontynuować będziemy walkę o czyste powietrze. Jeszcze wiele problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza pozostaje nierozwiązanych, więc dla nas ta droga dopiero się zaczęła - zapewnia Ewa Lutomska, współzałożycielka Krakowskiego Alarmu Smogowego

Początkowo działania Krakowskiego Alarmu Smogowego opierały się głównie na edukacji i uświadamianiu skali zanieczyszczenia powietrza w Krakowie. Dość szybko jednak problem zaczął być dostrzegany także w innych miejscowościach, co pozwoliło na rozszerzenie działalności na całą Polskę. Dzięki wsparciu KAS powstało kilkanaście lokalnych inicjatyw angażujących osoby podejmujące działania zmierzające do zmiany dotychczasowej, dramatycznej sytuacji.

d3q188b

- Ta nagroda to wyraz uznania dla wysiłku wielu osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza, nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce - mówi Andrzej Guła, lider Krakowskiego Alarmu Smogowego. - Przyjmujemy ją w imieniu wszystkich inicjatyw skupionych w Polskim Alarmie Smogowym. Chciałbym, by ich codzienny wysiłek i ciężka praca zostały docenione. Bez ich pomocy i zaangażowania walka ze smogiem w Polsce byłaby bardzo utrudniona - dodaje.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3q188b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q188b
Więcej tematów