Trwa ładowanie...

Duch prezydenta Majchrowskiego na krakowskim rynku

"Zamiast prezydenta, kawa i ciastka" - pod takim hasłem odbyła się w środę na Rynku pikieta, zorganizowana przez krakowskie organizacje pozarządowe. Czwórce młodych ludzi towarzyszyła kukiełka, przedstawiająca ducha prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Duch prezydenta Majchrowskiego na krakowskim rynkuŹródło: Gazeta Krakowska
ddbw2wk

Ma ona symbolizować, że prezydent wspiera nas, jest z nami duchem, ale nie ciałem- wyjaśniła Katarzyna Talarczyk, przewodnicząca Młodego Centrum. Mimo licznych zaproszeń, nigdy nie może znaleźć dla nas czasu. A te ciastka i kawa, to rekompensata dla mieszkańców- dodała.

Happening jest częścią akcji "Masz głos, masz wybór", w ramach której organizacje pozarządowe, działające wspólnie pod nazwą Projekt Kraków, chcą promować samorządność i zaktywizować społeczeństwo. Ukoronowaniem tych działań ma być raport z monitoringu obietnic wyborczych, który zostanie opublikowany 27 listopada.

Będzie w nim mowa m.in. o obietnicach związanych z mieszkalnictwem czynszowym, rozwojem komunikacji miejskiej, czy architektonicznym rozwojem miasta. Wyniki trzymamy w tajemnicy, ale mogę powiedzieć, że prezydentowi nieźle idzie wypełnianie zobowiązań, przynajmniej w niektórych punktach- stwierdziła Talarczyk.

Raport trafił wczoraj na dziennik podawczy Urzędu Miasta. Prezydenta bardzo cieszy zaangażowanie młodych ludzi w życie miasta- zapewnił Marcin Helbin, prezydencki rzecznik. To miłe i budujące. Po to jest prezydent i urząd, by oceniać jego działania, obietnice i deklaracje. Jeżeli jest to konstruktywna krytyka, to należy ją poprzeć- dodał rzecznik.

Katarzyna Janiszewska

ddbw2wk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddbw2wk
Więcej tematów