Trwa ładowanie...

Czy Kraków jest bezpieczny? Ankieterzy zapytają mieszkańców

W Krakowie rozpoczęły się badania prowadzone wśród mieszkańców na temat poczucia bezpieczeństwa. Ankieterzy będą przepytywać krakowian do 19 października.

Share
Czy Kraków jest bezpieczny? Ankieterzy zapytają mieszkańcówŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d1w5h30

Akcja polega na telefonicznym kontakcie z mieszkańcami wszystkich dzielnic. Ankieterzy, w rozmowie zadadzą pytania odnoszące się do poczucia bezpieczeństwa w mieście.

Po sporządzeniu raportu, zostanie przedstawiony obraz opinii społecznej, a także rekomendacje i sposób poprawy sytuacji.

Projekt jest realizowany we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i ma kluczowe znaczenie dla poznania realnej sytuacji, dlatego urzędnicy proszą, by nie odrzucać takiej rozmowy.

d1w5h30

Podobne badania były już przeprowadzane w IX dzielnicy. Mieszkańcy Podgórza uznali, że Łagiewniki - Borek Fałęcki jest stosunkowo niebezpiecznym punktem na mapie i czują zaniepokojenie w swoim mieście (28,9 proc. oceniło go negatywnie) - podobnie jak respondenci z dzielnic Prokocim-Bieżanów, Wzgórz Krzesławickich i Mistrzejowic.

To właśnie o tych dzielnicach pisaliśmy po informacjach przesłanych do redakcji Wirtualnej Polski. Mieszkańcy okolicy Łagiewnik, skarżyli się na brak patroli policji i straży miejskiej. Prowadzone obecnie badanie ma m.in. wyeliminować "czarne dziury" na krakowskiej mapie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1w5h30
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w5h30
Więcej tematów