Trwa ładowanie...

"Biegacie jak banda pedałów". Skandal po słowach nauczyciela i radnego PiS

Do skandalicznej sytuacji miało dojść w Zespole Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. "Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura", "gdzie się łajdaczyłyście?", "biegacie jak banda pedałów" - takie słowa w kierunku uczniów miał wykrzykiwać jeden z nauczycieli, na co dzień lokalny działacz PiS.

"Biegacie jak banda pedałów". Skandal po słowach nauczyciela i radnego PiS "Biegacie jak banda pedałów". Skandal po słowach nauczyciela i radnego PiS Źródło: Google Maps
dufppss
dufppss

Sprawę jako pierwszy opisał lokalny portal miastopociech.pl, który podejmuje tematy związane z edukacją. Do zdarzenia doszło w Zespole Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. W małopolskiej placówce nauczyciel wychowania fizycznego, będący równocześnie radnym Prawa i Sprawiedliwości, miał w sposób agresywny, chamski i seksistowski odzywać się do uczniów i uczennic.

"Biegacie jak banda pedałów". Skandal po słowach nauczyciela i radnego PiS

"Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura", "gdzie się łajdaczyłyście?", "biegacie jak banda pedałów", "jesteście upośledzeni", "nadajecie się do szkoły specjalnej", "macie być w zasięgu mojego wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie", "każdy facet to pijak, dziwkarz i krętacz, i za to nas kochacie" - to tylko niektóre sformułowania, jakie miały padać z ust nauczyciela i działacza PiS w kierunku dzieci.

Z ustaleń miastopociech.pl wynika, że uczniowie małopolskiej szkoły mieli dość zachowania nauczyciela i poinformowali o całej sprawie wychowawców, a ci z kolei przekazali sprawę do rozpatrzenia dyrektorowi placówki.

Zakopane bije rekordy. Sytuacja jest naprawdę zła. "Zaczyna się rozkręcać"

Krakowska "Gazeta Wyborcza" ustaliła z kolei, że dyrektor poinformował o zachowaniu pedagoga rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie małopolskim. Złożył też wniosek o rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego.

dufppss

"Wyborcza" zwraca uwagę na opieszałość przedstawicieli Małopolskiego Kuratorium Oświaty, którzy pojawili się w szkole z kontrolą 22 grudnia, podczas gdy dyrektor zawiadomił ich o całej sprawie 3 listopada.

Sprawą zajął się też poseł Marek Sowa z Koalicji Obywatelskiej. Polityk w mediach społecznościowych zaprezentował skany dokumentów, które dostarczył do małopolskiego kuratorium.

"Powiedzieć, że to skandal, to nic nie powiedzieć! Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak od 7 tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela i jednocześnie polityka PiS z Myślenic, który gnębi i mobbinguje uczennice!" - napisał na Twitterze poseł KO.

Sowa nie ma wątpliwości, że opieszałość kurator wynika z faktu, że nauczyciel na co dzień jest działaczem PiS. - Moim zdaniem powodem, dla którego małopolska kurator oświaty tak długo zwleka z podjęciem działań, jest fakt, że nauczyciel jest myślenickim radnym Prawa i Sprawiedliwości, a prywatnie kuzynem Jarosława Szlachetki, burmistrza Myślenic - przekazał poseł w rozmowie z miastopociech.pl.

dufppss

Nauczyciel zasiada w klubie radnych PiS w radzie miejskiej Myślenic. Gdy został poproszony o komentarz do sprawy przez miastopociech.pl, nie odbierał telefonów i nie odpisał na wysłanego mu SMS-a. W rozmowie z "Wyborczą" stwierdził jedynie, że wkrótce złoży wyjaśnienia w tej sprawie.

źródło: miastopociech.pl, Gazeta Wyborcza Kraków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dufppss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufppss
Więcej tematów