Trwa ładowanie...

Będzie musical o św. Janie Pawle II. Ruszyły przygotowania

• Powstaje pierwszy musical o św. Janie Pawle II
• Premiera będzie mieć miejsce w krakowskiej Tauron Arenie
• Aktorzy zaczęli przygotowania do spektaklu
• W musicalu wystąpią: Jacek Kawalec, Anna Wyszkoni, bracia Cugowscy, Agata Nizińka oraz Edyta Geppert

Będzie musical o św. Janie Pawle II. Ruszyły przygotowaniaŹródło: WP.PL, fot: Internauta Adrzej Mas/AFV
dd64fa0
dd64fa0

W przyszłym roku, a dokładnie 25 lutego, w Tauron Arenie odbędzie się światowa prapremiera musicalu "Karol" - pierwszego polskiego musicalu o życiu świętego Jana Pawła II.

Jak zapowiadają twórcy, będzie to spektakl taneczny, aktorski i wokalny, stworzony na podstawie biografii Karola Wojtyły. W postać papieża wcieli się Jacek Kawalec.

Już teraz wiadomo, że w obsadzie znajdą się również: Anna Wyszkoni oraz Piotr i Wojciech Cugowscy w roli przyjaciół Karola Wojtyły, a także Agata Nizińska jako matka przyszłego papieża.

Gwiazdą specjalną widowiska będzie Edyta Geppert, która wystąpi w musicalu z utworami z własnego repertuaru.

dd64fa0

- Musical "Karol" to połączenie znakomitej współczesnej muzyki, spektakularnej choreografii i widowiskowych multimediów. Za pomocą takich środków wyrazu opowiemy o życiu Karola Wojtyły, od czasów jego dzieciństwa do śmierci - 2 kwietnia 2005 roku. Przedstawiana przez nas historia bywa zabawna, pogodna i pełna ciepła, ale też dramatyczna, wzruszająca, nostalgiczna, chwytająca za serce. Tak jak biografia Jana Pawła II, fabuła musicalu pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń, które sprawiają, że ponad dwugodzinny spektakl trzyma widza w napięciu od początku do końca. Musical daje wiele okazji, by śmiać się do rozpuku, ale i płakać ze wzruszenia - przekonuje Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza i tekstów piosenek do musicalu "Karol".

Jak przekonuje twórca musicalu, spektakl będzie przeznaczony nie tylko dla osób wierzących. Ma być oryginalny i uniwersalny, by również ateiści czy wyznawcy innych religii dostrzegli jego piękno.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dd64fa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd64fa0
Więcej tematów