Trwa ładowanie...

Anna Dymna: jestem strażniczką słowa

Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a prywatnie mąż aktorki, zostali honorowymi ambasadorami Targów Książki w Krakowie. Twórców Salonu Poezji, który już od prawie 10 lat odbywa się w Teatrze Słowackiego, wybrali internauci na Facebooku. Pomysłodawczyni Salonu Poezji, dziękując za tytuł, podkreśliła wagę słowa, którego piękno propaguje.

Share
Anna Dymna: jestem strażniczką słowaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4f5snf

- Na początku było Słowo..., a ja jestem jego strażniczką - powiedziała Dymna. - Cieszymy się niezmiernie z tej nagrody, bo mamy poczucie, że to, co robimy, ma sens. Internauci udowodnili, że poezja jest ludziom potrzebna, gdyż poeci pomagają nam zrozumieć świat - dodała aktorka. - Fakt, że tytuł ambasadorów przyznali nam internauci, świadczy też o tym, że poezja w XXI wieku nie zna żadnych granic - powiedział Krzysztof Orzechowski.

Stare mapy Krakowa! Sprawdź, jak wyglądało miasto w 1836 r. i znajdź swoją ulicę! Reklama GR("wstawStaraReklama","naszemiastosrodtext","","","",1,"",function(){GR("dodajCssClass","reklama_srodtekst","schowaj");});

d4f5snf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f5snf
d4f5snf
Więcej tematów