Trwa ładowanie...

"Aktywne soboty" w Wieliczce sposobem na alergię i problemy z płucami

• W kopalni "Wieliczka" będzie można skorzystać z wielu atrakcji
• "Aktywna sobota" jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą spędzić aktywnie czas bez smogu
• Zajęcia odbywają się 135 m pod ziemią

"Aktywne soboty" w Wieliczce sposobem na alergię i problemy z płucamiŹródło: Fotolia
d4imfqv
d4imfqv

Kopalnia soli "Wieliczka" w najbliższych dniach może odmienić weekendowe nawyki krakowian i okolicznych mieszkańców. Uzdrowisko proponuje "azyl" dla osób, które duszą się w rodzinnym mieście i chcą uprawiać sport w sprzyjających warunkach.

- Podziemne uzdrowisko, zresztą zupełnie słusznie, kojarzy się z lecznictwem, ale warto spojrzeć na nie również pod kątem wypoczynku i rekreacji. Relaks wśród soli niewątpliwie służy dobremu samopoczuciu, tym bardziej, że można go połączyć z aktywnością fizyczną. Pod hasłem "Zdrowa sobota" kryje się 4-godzinny pobyt w uzdrowiskowej części Kopalni Soli "Wieliczka". Na głębokości 135 m, w leczniczych solnych komorach, czeka nas upragniony odpoczynek od codzienności - informuje Anna Włodarska z kopalni soli "Wieliczka".

- Program jest adresowany do rodzin z dziećmi, osób dorosłych, seniorów, wszystkich chcących zrelaksować się i złagodzić skutki narażenia na zanieczyszczenie powietrza oraz zminimalizować objawy alergii - wyjaśnia dr Magdalena Paciorek, dyrektor ds. lecznictwa Uzdrowiska Kopalnia Soli "Wieliczka". - Spacer połączony z inhalacją i z ćwiczeniami doskonale relaksuje i wycisza - dodaje doktor Paciorek.

W programie "Zdrowej soboty" są m.in. zajęcia rekreacyjne, elementy aerobiku oraz gimnastyki, taniec, nordic walking i solankowe inhalacje w komorze Stajnia Gór Wschodnich.

d4imfqv

Pod ziemią można skorzystać z bieżni, stacjonarnych rowerków, steperów i ergometrów. Wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem fizjoterapeutów, którzy dbają, by ćwiczenia były dostosowane do kondycji uczestników.

Jak przekazują organizatorzy spotkania, niewątpliwym atutem podziemnej Wieliczki jest jej unikatowy mikroklimat.

- Jeśli zatem ktoś podczas "Zdrowej soboty" nie ma ochoty na ćwiczenia, koniecznie powinien głęboko oddychać. Płuca bez wątpienia będą wdzięczne za potężną dawkę powietrza wolnego od zanieczyszczeń i alergenów. Długa droga, jaką powietrze przebywa z powierzchni do podziemnych komór leczniczych sprawia, że jest nie tylko wyjątkowo czyste, ale również mocno nasycone chlorkiem sodu - komentuje Włodarska.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4imfqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4imfqv
Więcej tematów