Trwa ładowanie...
06-11-2014 12:24

Kraków wygrywa konkurs organizowany przez francuską ambasadę

Ambasada Francji w Warszawie zorganizowała konkurs ECO-MIASTO. Kraków zajął pierwsze miejsce w kategorii "Gospodarka odpadami komunalnymi", został też wyróżniony dwóch innych segmentach.

Kraków wygrywa konkurs organizowany przez francuską ambasadęŹródło: Paweł Krawczyk/krakow.pl
d28z532
d28z532

Konkurs ambasady Francji w Polsce był organizowany już po raz kolejny. Celem jest nagrodzenie miast najbardziej zaangażowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju, a tym samym rozpowszechnianie wśród polskich gmin dobrych praktyk w tym zakresie i zachęcanie do ich realizowania na poziomie lokalnym.

Stolica Małopolski została wyróżniona w kategoriach: "Zrównoważona mobilność" i "Efektywność energetyczna budynków". Kraków okazał się też najlepszym miastem powyżej 100 tys. mieszkańców w kategorii "Gospodarka odpadami komunalnymi". Zostaliśmy pochwaleni za kompleksowe rozwiązania w tym zakresie, zakładające zrównoważony rozwój.

"Kraków może się podzielić z innymi polskimi miastami w zakresie budowy i funkcjonowania jednego z pierwszych w Polsce punktów selektywnej zbiorki odpadów - Lamusowni" - czytamy w uzasadnieniu.

- Wszystkie projekty samorządowe zgłoszone do naszego konkursu przyczyniają się do modernizacji i poprawy jakości życia mieszkańców, przy jednoczesnej dbałości o środowisko - mówił Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone 4 listopada w Ambasadzie Francji w Warszawie. Statuetkę lidera w zakresie gospodarki komunalnej odebrał Wacław Skubida, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK.

d28z532
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28z532
Więcej tematów