Trwa ładowanie...

Kraków. Manifestacje zwolenników i przeciwników arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Przeciwnicy metropolity krakowskiego przeszli w demonstracji z Rynku Głównego przed kurię. Tam spotkali kontrmanifestantów i zwolenników arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, którzy z różańcami modlili się w jego obronie.
Share
Kraków. Pod krakowską kurią spotkali się zwolennicy i przeciwnicy arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Kraków. Pod krakowską kurią spotkali się zwolennicy i przeciwnicy arcybiskupa Marka JędraszewskiegoŹródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk
d968lvo

Środowiska nieprzychylne arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu zorganizowały w Krakowie manifestację. Wśród inicjatorów byli m.in. lokalne oddziały Strajku Kobiet czy Zieloni. Pojawili się również przedstawiciele krakowskich radnych i młodzieżówka Wiosny.

Protest miał być przeciwko "polityce nienawiści uprawianej przez Kościół katolicki". Jego przykładem ma być właśnie metropolita krakowski. O godz.12 demonstracja ruszyła z Rynku Głównego i przeszła pod krakowską kurię. Uczestnicy pochodu mieli ze sobą m.in. transparenty i tęczowe flagi.

d968lvo

W tym samym czasie spotkali się obrońcy duchownego. "Po raz kolejny lewicowe środowiska zgromadzą się, aby szkalować katolików. Ich głównych celem stał się abp Jędraszewski, który nie boi się głosić prawdy chrystusowej" - argumentowali.

Zakulisowe rozmowy w Sejmie ws. KRS. Czarzasty: PiS złamało ustalenia

Osoby popierające metropolitę krakowskiego spotkały się na modlitwie w jego intencji. Prosili również Boga o "nawrócenie grzeszników". Manifestanci mieli ze sobą różańce. Hierarchę wsparła również kontrowersyjna małopolska kurator oświaty - Barbara Nowak.

d968lvo

Obie grupy spotkały się pod krakowską kurią, po obu stronach ulicy. Każda z nich liczyła około 50-100 osób - podaje PAP. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. Wcześniej w katedrze na Wawelu odbyły się uroczystości związane zakończeniem obchodów setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą. Przemówienie wygłosił abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d968lvo

Podziel się opinią

Share
d968lvo
d968lvo
Więcej tematów