Trwa ładowanie...

Kradną auta z policyjnych parkingów. Zwinęli już Range Rovera i Porsche Cayenne

Jakiś czas temu z parkingu augustowskiej policji skradziono porsche cayenne warte 250 tys. zł. Okazuje się, że w ubiegłym roku doszło do sześciu podobnych kradzieży. Tylko w dwóch przypadkach auta odzyskano.

Kradną auta z policyjnych parkingów. Zwinęli już Range Rovera i Porsche CayenneŹródło: Policja
d1mvh0n
d1mvh0n

Do kuriozalnej sytuacji doszło 12 czerwca. W nocy z parkingu przy augustowskiej Komendzie Powiatowej Policji skradziono samochód marki Porsche Cayenne, który miał być dowodem rzeczowym w prowadzonym przez policję postępowaniu. Auto miało rosyjskie tablice rejestracyjne. I choć policja zaapelowała o pomoc, do tej pory zguby nie odnaleziono. Poszukiwania trwają.

A to nie pierwsza taka sytuacja. - W 2017 roku doszło do 6 kradzieży pojazdów zabezpieczonych do postępowań przygotowawczych na terenie niżej wymienionych garnizonów policyjnych: 1 przypadek - Komenda Stołeczna Policji, 1 przypadek - KWP Katowice, 2 przypadki - KWP Olsztyn, 1 przypadek - KWP Poznań, 1 przypadek - KWP Wrocław – informuje Wirtualną Polskę Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

twitter.com
Źródło: twitter.com, fot: Twitter.com

Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać z odpowiedzi na zapytanie posła PO Krzysztofa Brejzy. – Policja posiada policyjne parkingi depozytowe, jak również posiada podpisane umowy z podmiotami świadczącymi usługi parkingowe dla policji. W 2016 roku nie odnotowano kradzieży. W 2017 roku doszło do sześciu przypadków tego typu (cztery pojazdy zabezpieczone na policyjnych parkingach, natomiast dwa na terenach podmiotów, z którymi policja podpisała umowy o świadczenie usług parkingowych). Dwa pojazdy zostały odzyskane. Natomiast w 2018 roku odnotowano jedno takie zdarzenie. Pojazd jest nadal poszukiwany – informuje wiceszef Komendy Głównej Policji Andrzej Szymczyk. Auto z 2018 roku to wspomniane Porsche Cayenne.

Zobacz także: Policja odkryła w dziupli mercedesa, którego nie ma jeszcze w salonach.

O ubiegłorocznej kradzieży również było głośno. W październiku okradziona została elbląska policja. Ze strzeżonego, oświetlonego i ogrodzonego parkingu funkcjonariuszy zniknął Range Rover warty 250 tys. zł. Auto było zabezpieczone do jednej ze spraw. Złodzieje dostali się na parking przez siatkę, którą rozcięli. Potem, jak gdyby nigdy nic, wyjechali samochodem przez dziurę w płocie.

d1mvh0n

Z kolei w listopadzie złodziei zainteresowało Audi A4, które stało na tyłach Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Mimo że tamtejszy parking jest ogrodzony, a brama wjazdowa spięta łańcuchem i zamknięta na kłódkę. Samochód trafił na parking kilka miesięcy wcześniej. Auto odzyskano po policyjnej akcji.

Jednak najbardziej kuriozalna sytuacja miała miejsce pod koniec 2012 roku. W Kaliszu złodzieje odkręcili i ukradli szesnaście kół od samochodów, które były zabezpieczone jako depozyt na policyjnym parkingu. Znajdował się obok kaliskiej komendy przy ulicy Kordeckiego, gdzie urzędują policjanci prewencji czy kaliskiej drogówki. Cztery komplety kół ukradzione pod oknami mundurowych? To już prawdziwa zuchwałość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mvh0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mvh0n
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj