Trwa ładowanie...
d3bi9kg
23-05-2007 13:50

KPP: bez urynkowienia usług medycznych się nie obejdzie

Na konieczność przekształceń i prywatyzacji
szpitali oraz urynkowienia usług medycznych wskazywali na
konferencji prasowej przedstawiciele Konfederacji Pracodawców
Polskich (KPP).

d3bi9kg
d3bi9kg

Zdaniem prezydenta Konfederacji Pracodawców Polskich, Andrzeja Malinowskiego obecnie brakuje "regulowanej konkurencji między różnymi dostawcami świadczeń". Stąd postulat Konfederacji Pracodawców Polskich, by rozwijać podmioty niepubliczne bądź przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego.

Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych, Andrzej Mądrala podkreślił, że formuła "samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej została wyczerpana" i konieczny jest rozwój sektora niepublicznego.

W ocenie KPP główne problemy publicznego sektora ochrony zdrowia to: zadłużanie się szpitali, słaba efektywność zarządzania, długie kolejki oczekujących na świadczenie, a także brak motywacji lekarzy i pielęgniarek.

Według wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, Krzysztofa Tuczapskiego, sytuacja szpitali po przekształceniu i restrukturyzacji ulega poprawie. Tuczapski poinformował, że w Polsce są 44 samorządowe szpitale niepubliczne.

d3bi9kg

Prezes jednej z prywatnych klinik Adam Rozwadowski podkreślał, że w służbie zdrowia konieczne są przekształcenia i prywatyzacja. Konfederacja uważa, że rozwój niepublicznego segmentu ochrony zdrowia zapewni m.in.: nowe miejsca pracy, wzrost wpływów do budżetu, zmniejszenie kolejek w sektorze publicznym, nowe inwestycje w ochronie zdrowia, nowoczesne standardy leczenia i rozwój konkurencyjności.

Konfederacja Pracodawców Polskich chciałaby także, by usługi zdrowotne mogły być nabywane z zakładowego funduszu socjalnego.

d3bi9kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bi9kg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj