19-08-2000 22:01

Koszykówka: Turniej w Pruszkowie

d39b9ma
d39b9ma

W drugim dniu turnieju koszykarzy w Pruszkowie, Prokom Sopot pokonał ,AZS Lublin 82:64, a w derbach województwa mazowieckiego Polonia Warbud Warszawa wygrała z Hoopem Pruszków 76:67.
Spotkanie stołecznych drużyn było zacięte i wyrównane. Cztery minuty przed końcem meczu Hoop doprowadził do remisu 61:61. Kilkanaście sekund później Sladjan Stojkovic sfaulował Mariusza Bacika, a ten popchnął Jugosłowianina. Za niesportowe zachowanie Bacik musiał opuścić parkiet.
Ostatnie minuty meczu obfitowały w faule taktyczne, mające prowokować rywali do oddawania niecelnych rzutów osobistych, Poloniści wytrzymali tę próbę i przed syreną przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Pruszkowianie wyszli na parkiet po raz kolejny w przetrzebionym składzie-bez Amerykanów: Antoine'a Jouberta i Maurice'a Woodsa oraz kontuzjowanych Krzysztofa Dryi i Adriana Małeckiego Nawet dla tak renomowanej ekipy jak Hoop, brak tych graczy był stratą nie do powetowania, dlatego nie dziwi fakt porażki na własnym terenie.

Wyniki spotkań:

Prokom Sopot - AZS Lublin 82:64 (20:13, 36:28, 58:44). Najwięcej punktów zdobyli: dla Prokomu - Piotr Szybilski 19, Josip Vrankovic 15, Daniel Blumczyński 11, dla AZS: Paweł Hołota 16, Piotr Karolak 15, Dominik Derwisz 14.

Hoop Pruszków - Polonia Warbud Warszawa 67:76 (17:16, 32:33, 51:53). Najwięcej punktów zdobyli: dla Hoopu - Mariusz Bacik 17, Michał Hlebowicki 16, Jarosław Kalinowski 13, dla Polonii - Sladjan Stojkovic 19, Robert Pacocha 18.

W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju, Polonia zmierzy się z AZS- em Lublin, a Hoop Pruszków zagra z Prokomem Sopot.