Trwa ładowanie...

Koszmarny styczeń w Europie. Paraliż komunikacyjny

Europa boryka się z masowymi strajkami. Pracownicy wychodzą na ulice, żądając lepszych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy. Wpływ tych strajków jest znaczący, dotkniętych jest wiele sektorów, jednak najdotkliwsze skutki widać w branży komunikacyjnej.

Paraliż komunikacyjny w HiszpaniiParaliż komunikacyjny w HiszpaniiŹródło: EAST_NEWS, fot: Gustavo Valiente
d5uiebk
d5uiebk

Wybierając się w podróż do europejskich miast, warto zapoznać się z planowanymi lub właśnie odbywającym się strajkami pracowników lotnisk.

Strajkują pracownicy hiszpańskich lotnisk

Pracownicy obsługi naziemnej Iberii w Hiszpanii strajkowali od 5 do 8 stycznia na wszystkich 29 lotniskach obsługiwanych przez flagowego przewoźnika tego kraju. Strajki, początkowo zaplanowane na grudzień, a następnie zawieszone, zakłóciły około 444 loty linii Iberia, Iberia Express i Air Nostrum. Jednak to nie koniec problemów w tym kraju.

Jak podaje Euronews, w dniach 1–14 stycznia strajkują pracownicy ochrony lotniska Alicante-Elche. Ma to głównie wpływ na kontrole bezpieczeństwa i obsługę bagażu podczas dwóch codziennych dwugodzinnych strajków w godzinach 8.45-9.45 oraz 18.00-19.00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dyplomata wspomina dawnego Orbana. "Jest zupełnie odwrotnie"

Ogólnokrajowy strajk transportu publicznego we Włoszech

24-godzinny strajk transportu publicznego we Włoszech zaplanowany jest na 24 stycznia. Może to spowodować znaczne zakłócenia dla osób dojeżdżających do pracy, korzystających z autobusów, tramwajów i metra. Problemów raczej nie będzie w podróżach pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi.

d5uiebk

Niestety nie będzie lekko dla podróżnych korzystających z lotów do i z Włoch. Tego samego dnia zastrajkują kontrolerzy ruchu lotniczego w godzinach 13:00-17:00, co może spowodować opóźnienia i odwołania lotów.

Francję również czekają strajki

Francuskie związki kolejowe SudRail i CGT des Cheminots zgodziły się nie strajkować w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, jednak według ich zapewnień w końcu ma do nich dojść, ponieważ spory dotyczące wynagrodzeń wciąż trwają.

Niemieccy maszyniści dołączają

W Niemczech maszyniści, pracownicy kolei, jak i pracownicy transportu towarowego strajkują w dniach 10-12 stycznia, ale na tym się nie skończy. Dalsze strajki przewidywane są w 2024 r.

d5uiebk

Wielka Brytania miała również strajkować, jednak akcje, które miały nastąpić w dniach 8-12 stycznia zostały odwołane. Czterodniowy protest został zawieszony zaledwie 20 minut przed planowanym rozpoczęciem po tym, jak burmistrz Londynu Sadiq Khan przedstawił ofertę nowej umowy płacowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5uiebk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5uiebk
Więcej tematów