Trwa ładowanie...

Koszmar rodziny w Izdebkach. Śledztwo zostaje przeniesione

Sprawa rodziny z Izdebek wstrząsnęła całą Polską. Miało tam dochodzić do gwałtów i zaniedbań. Ojciec Krzysztof S. usłyszał zarzut molestowania córki. Teraz śledztwo przejmuje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Share
Koszmar rodziny w Izdebkach. Śledztwo zostaje przeniesione
Źródło: TVN/Uwaga/You Tube
d3v4xa4

Śledztwo w głośnej sprawie molestowania nieletniej córki przez ojca Krzysztofa S. w Izdebkach na Podkarpaciu zostało przeniesione z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie - informuje serwis Nowiny24.

- Sprawa dotyczy miejscowego urzędu, miejscowych funkcjonariuszy publicznych, urzędników gminnego ośrodka pomocy społecznej, tutejszych kuratorów sądowych, dlatego też zasadne było przeniesienie śledztwa do innej prokuratury, by uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o stronniczość - tłumaczy Nowinom wniosek Marcin Bobola, szef brzozowskiej prokuratury.

d3v4xa4

Dodaje też, że to będzie bardzo obszerne śledztwo.

Dramat rodziny miała ujawnić ucieczka jednego z dzieci w połowie listopada. 12-letniego Daniela szukało przez dwa dni prawie tysiąc osób. Chłopiec mieszkał wraz z dziewięciorgiem rodzeństwa i rodzicami we wsi Izdebki. Jest najstarszy.

Podczas jego poszukiwań policjantki nabrały podejrzeń, że w rodzinie chłopca doszło do poważnego przestępstwa. Sprawą zainteresował się wówczas prokurator.

O nietypowych zachowaniach ojca wobec dzieci miała wspomnieć policjantom matka. Krzysztofa S. aresztowano. - Mężczyzna usłyszał zarzut doprowadzenia osoby małoletniej poniżej 15 roku życia do innej czynności seksualnej. Krzysztofowi S. grozi od dwóch do 12 lata pozbawienia wolności - powiedziała Wirtualnej Polsce prok. Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie. Piotrowicz dodała, że śledztwo prowadzone jest także w kierunku narażenia 12-letniego Daniela na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

d3v4xa4

- Mężczyzna złożył zażalenie na tymczasowy areszt. Nie zostało ono jednak uwzględnione - dodała Piotrowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

d3v4xa4

Podziel się opinią

Share
d3v4xa4
d3v4xa4
Więcej tematów