Potworna burza w Koszalinie. Miasto pod wodą
Burza i intensywne opady deszczu sprawiły, że Koszalin znalazł się pod wodą. Do służb spływają kolejne zgłoszenia, woda wdarła się na ulice i do budynków.
O sprawie informuje m.in. "Głos Koszaliński", który podaje, że wystarczyła jedynie godzina intensywnych opadów, by miasto zmagało się z komunikacyjnym paraliżem.
Pogoda. Burza w Koszalinie
Jak podaje PAP, w województwie zachodniopomorskim strażacy interweniowali blisko 140 razy w związku z załamaniem pogody i intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej zdarzeń było w Koszalinie: chodzi o 53 interwencje.
- Sytuacja w mieście jest trudna - powiedziała w rozmowie z gazetą kom. Monika Kosiec, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - Mamy wiele zgłoszeń. Zalane ulice sprawiły, że w wiele miejsc trudniej było dotrzeć samochodem lub w ogóle nie było to możliwe. A w innych lokalizacjach ruch był mocno spowolniony - dodała.
Pod wodą znalazły się następujące miejsca:
- ulice: Szeroka, Połtawska, Drzymały
- wiadukt przy ul. Szczecińskiej
- okolice I LO im. S. Dubois, targowiska Manhattan, czy też przy wiadukcie na ul. Morskiej
- ulica Piastowska przy Filharmonii Koszalińskiej
Woda wdarła się m.in. do amfiteatru, archiwum Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Fałata 30. Rzeka Dzierżęcinka wystąpiła z brzegów. Z kolei na drodze krajowej nr 6 spadło drzewo, w wyniku czego kierowcy utknęli w korku.
Nigdy nie będzie już lockdowndu? Adam Niedzielski udzielił odpowiedzi
Pogoda wtorek. Temperatura poszybuje w górę
Jak prognozuje dla PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak, w nocy z poniedziałku na wtorek może przelotnie padać, możliwe są też burze.
We wtorek będzie jeszcze cieplej. Najzimniej będzie na Podhalu, gdzie termometr wskaże 24 kreski na termometrze. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 30 stopni. W centrum temperatura będzie wynosić ok. 27 stopni.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz spodziewane są silniejsze porywy, które będą dochodzić do 70 km/h. Opady są prognozowane głównie w rejonie Podlasia i północnej części Lubelszczyzny.