Trwa ładowanie...
d4k4ayi

Kostrzyn nad Odrą. Ponad 130 przestępstw na Pol'and'Rock Festival

Gorzowska policja odnotowała 131 przestępstw w czasie festiwalu Pol'and'Rock, który trwał od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Zatrzymano 105 osób. Największy festiwal w Polsce odbył się już po raz 25.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Skowronek)
d4k4ayi

- Policjanci odnotowali łącznie 131 przestępstw, spośród nich najwięcej bo 83 dotyczyło zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania narkotyków - powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadkom. Marcin Maludy.

Drugie w kolejności (22 przypadki) były kradzieże, głównie dokumentów i pieniędzy - podaje Polsat News za PAP.

Służby organizatora festiwalu znalazły u 21-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego 96 tabletek ekstazy oraz drobne ilości haszyszu i marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

d4k4ayi

Policjanci interweniowali także trzy razy w związku z dronami, które naruszały zakaz lotów w przestrzeni powietrznej, a także w związku z dwoma fałszywymi alarmami bombowymi.

Pol'and"Rock. Zatrzymano 105 osób

Funkcjonariusze zarejestrowali również ponad 130 wykroczeń. Chodziło o zaśmiecanie, picie alkoholu, używanie nieprzyzwoitych słów, nieobyczajne wybryki, kradzieże czy przewinienia drogowe, z których większość zakończyła się mandatami.

W czasie trwania Pol'and'Rock Festival przeprowadzono ponad 540 interwencji i zatrzymano 105 osób.

d4k4ayi

Jak wynika z informacji policji, w kulminacyjnym momencie w festiwalu Pol'and'Rock brało udział około 285 tys. osób, z czego 56 tys. przyjechało pociągami - wynika z informacji policji. Mundurowi przeprowadzili prawie 34 tys. badań na zawartość alkoholu.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało 1,6 tys. policjantów, w tym 200 funkcjonariuszy drogówki i ok. 750 policjantów z innych miast.

Kostrzyn nad Odrą. Atak na policjanta

W czasie festiwalu zmarły dwie osoby. W czwartek na polu namiotowym znaleziono 35-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna przedawkował amfetaminę - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Słubicach, która otrzymała wyniki sekcji jego zwłok.

d4k4ayi

W piątek do szpitala zabrano 54-latka bez funkcji życiowych. Mimo reanimacji, mężczyzna zmarł. Wstępnie policja wykluczyła udział osób trzecich.

W Kostrzynie nad Odrą doszło też do napaści na policjanta, który kierował ruchem na ul. Gorzowskiej. 36-letni napastnik, który rzucił się na policjanta, został obezwładniony i zatrzymany. Policjant ma uszkodzony bark. Mężczyzna był pod działaniem narkotyków. W niedzielę sąd aresztował go na miesiąc.

Pol’and’Rock jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwali muzycznych. W tym roku odbył się on po raz 25. Na pięciu scenach wystąpiło kilkudziesięciu artystów z Polski i świata. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

d4k4ayi

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k4ayi

Podziel się opinią

Share

d4k4ayi

d4k4ayi
Więcej tematów