Trwa ładowanie...
d49xkkr

Kościelny dokument o UE dla entuzjastów i sceptyków

Arcybiskup metropolita gnieźnieński Henryk Muszyński powiedział, że Kościół wspiera integrację europejską, ale musi ona służyć dobru wspólnemu i rozwojowi jednostki. W rozmowie z Programem Trzecim PR arcybiskup podkreślił, że Kościół popiera negocjacje akcesyjne z Unią, ale prowadzi je rząd i prezydent.

Share
d49xkkr

Arcybiskup Muszyński powiedział, że ogłoszony w czwartek dokument "Biskupi polscy wobec integracji europejskiej" ma służyć głębszej refleksji na temat cywilizacji europejskiej. Nie byłaby ona, jak się wyraził arcybiskup, do pojęcia bez chrześcijaństwa.

Według abpa Muszyńskiego współcześnie jesteśmy świadkami zapominania, czy wręcz marginalizowania chrześcijańskiego dziedzictwa Europy. Metropolita gnieźnieński podkreślił przy tym, że człowiek odnosi się w swoich pragnieniach do transcendencji. Powinno to, jego zdaniem, znaleźć odbicie w dokumentach, przygotowywanych przez Konwent Unii Europejskiej.

Arcybiskup wyraził opinię, że na dokument biskupów będą się powoływać zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy integracji. Powinni się nad nim, jego zdaniem, zastanowić wszyscy wierni.(ck)

d49xkkr

Podziel się opinią

Share
d49xkkr
d49xkkr
Więcej tematów