Trwa ładowanie...

Korwin znów w akcji. "15 procent dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze"

Janusz Korwin-Mikke po raz kolejny szokuje swoimi wypowiedziami. Tym razem mówił o Żydach i Cyganach.

Share
Korwin znów w akcji. "15 procent dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze"Źródło: PAP
d477npp

Europoseł opublikował na swoim blogu nowy tekst o mocnym tytule "Zabijanie całych narodów". W swoim tekście chwali obyczaje Romów. Robi to w swoim stylu - kontrowersyjnie. We wpisie możemy przeczytać, że tradycja wczesnego zamążpójścia jest bardzo dobra. Pojawia się też seksistowski akcent: "Dziewczyny wydawano za mąż gdy tylko dojrzały fizycznie – uważając (słusznie!), że lepiej, by 13-latka wyszła za mąż, niż by sypiała z byle kim, jak to robią Europejki".

Korwin w swoim tekście cieszy się też z wysokiej umieralności Cyganów żyjących w taborach. Twierdzi, że to dawało im prawdziwą wolność. Czytamy, że "15% dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze: dzięki temu nie było nadmiaru ludności cygańskiej… I byli zdrowi – mimo nie zażywania tylu lekarstw, co Europejczycy – bo umierają przecież dzieci chorowite” (pisownia oryginalna).

Do tego Korwin sugeruje, że Cyganie są głupsi niż Żydzi. Twierdzi przy tym, że "prawdziwych Żydów" już nie ma - są Izrealczycy, a to dla niego nie to samo. Podkreśla, że "prawdziwy Żyd" na widok pistoletu "kulił się wołając „Aj-waj” – Izraelczyk bez wahania zabija z tego pistoletu wrogów". Jego tekst już wywołał pierwsze reakcje i z pewnością będzie szeroko dyskutowany.

Nie wiadomo jakimi konsekwencjami dla Korwina skończy się ta sprawa. Przypomnijmy jednak, że już raz został ukarany przez Parlament Europejski. Za seksistowską wypowiedź został pozbawiony diet poselskich i zawieszony w działalności parlamentarnej na 30 dni. Nie uważał się wtedy za winnego, mimo że określił kobiety głupszymi od mężczyzn. Samą karę potraktował jako swego rodzaju wyróżnienie. - Podobno zostałem rekordzistą, bo jeszcze nikt takiej kary nie dostał w Parlamencie Europejskim - mówił wtedy w rozmowie z Wirtualną Polską.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d477npp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d477npp
d477npp
Więcej tematów