Trwa ładowanie...
KORWiN - tak będzie się nazywać partia Janusza Korwin-Mikkego
x-news/TVN 24

KORWiN - tak będzie się nazywać partia Janusza Korwin-Mikkego

Janusz Korwin-Mikke zakłada partię KORWiN - pisze "Rzeczpospolita". Na czele ugrupowania (oprócz eurodeputowanego, byłego szefa Kongresu Nowej Prawicy) stanie poseł Przemysław Wipler. W sejmie odbyła się prezentacja nowego ugrupowania.
Share
d31q22l

KORWiN to skrót od Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja.

Powstanie formacji to efekt zmiany na stanowisku prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Korwin-Mikkego zastąpił na tym stanowisku inny eurodeputowany - Michał Marusik. W partii doszło do rozłamu.

d31q22l

Do odwołania Korwin-Mikkego przyczyniły się między innymi sprawy obyczajowe i niechęć części działaczy do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

"Bardzo korzystna propozycja"

W rozmowie z Wirtualną Polską 16 stycznia szef KNP Michał Marusik skomentował odrzucenie propozycji Korwin-Mikkego dotyczącej powstania nowej partii. - Propozycja ta miała liczne defekty i niejasności, dlatego nie było możliwości jej przyjęcia - powiedział.

Na swojej stronie internetowej Korwin-Mikke zamieścił szczegóły propozycji. Zgodnie z nią, nowa partia miała nosić nazwę "Konfederacja Nowej Polski". Celem jej utworzenia było, według Korwin-Mikkego "poszerzenie elektoratu o ludzi którzy np. są za karą śmierci, ale nie są za obniżką podatków (albo na odwrót)".

d31q22l

Zobacz również wideo: Konflikt w partii Janusza Korwin-Mikkego. Chcą zmiany prezesa

d31q22l

Podziel się opinią

Share
d31q22l
d31q22l
Więcej tematów